AKTUALNOŚCI
PDF Drukuj Email
Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro - wywiad
Inne, ciekawe

Wywiad z firmą Fakro - Dyrektor Janusz Komurkiewicz (na zdjęciu po lewej). Rozmawia: Grzegorz Cendrowski - StolarkaVIP.

Jak minął rok w firmie Fakro? Czy doskwiera Państwu np. brak wykwalifikowanych pracowników? Czy zwiększyliście Państwo swój udział w rynku w Polsce, Europie, świecie?

J.K. Rok 2017 był dla nas rokiem stabilnego rozwoju. Nasza firma w ciągu 26 lat z małego rodzinnego przedsiębiorstwa przekształciła się w światowego potentata. Jej sukces to zasługa wysoko wykwalifikowanego zespołu oraz innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność napędza nas do działania. Mijający 2017 rok był także pomyślny dla stolarki otworowej. Wynika to z faktu stabilnego rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Odnotowano znaczący wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku, wzrosła także liczba wydanych pozwoleń budowlanych oraz rozpoczętych budów. Dzięki temu w branży budowlanej, szczególnie w segmencie stolarki otworowej widać widoczne wzrosty sprzedaży.
W minionym roku zmieniła się optyka na rynku pracy. 2017 rok był rokiem pracownika. Sukcesywnie prowadzimy rekrutacje na różne stanowiska. Nasza kadra jest wysoce wykwalifikowana, a efekty jej pracy widać w innowacyjnych rozwiązaniach.

 
PDF Drukuj Email
Winkhaus - innowacyjne rozwiązania do okien i drzwi
Inwestycje, nagrody, PR

Jest wiele zagranicznych firm, które z sukcesem działają w naszej branży, ale ta firma, o której za chwilę i prezes firmy, z którym udało nam się porozmawiać odniosła i ciągle odnosi sukcesy i przyczynia się do podnoszenia poziomu jakości i innowacyjności naszej branży. Hasłem naszego nadchodzącego XX Konwentu Stolarki, który odbędzie się w dn. 22-23 lutego w Gniewie będzie "Światowe komponenty, europejska jakość, polska produkcja", które to motto doskonale wpisuje się w biorytm i aktywność firmy, którą reprezentuje prezes firmy, z którym mieliśmy wielką przyjemność przeprowadzić wywiad. Zapraszamy do jego przeczytania.

Grzegorz Cendrowski: Dzień dobry, jesteśmy dzisiaj w znakomitej firmie Winkhaus u pana prezesa Janusza Rodzkiego (na zdjęciu obok).
Janusz Rodzki: Dzień dobry.

G.C.: Firma Winkhaus obchodziła w 2017 roku 25-lecie działalności w Polsce. Czy były to lata sukcesu i wypracowania solidnego udziału w rynku okuć?
J.R.: Myślę, że minione 25 lat to nie tylko złoty czas dla Winkhaus'a w Polsce, lecz także dla całej Grupy Winkhaus. Dla właścicieli był to strzał w dziesiątkę: podejmując decyzję o wejściu na nasze rynki, trafili w idealny moment.

 
PDF Drukuj Email
Niesamowite możliwości nowej firmy - żurawie i przyssawki
Inne, ciekawe

Wynajem, wynajem, wynajem! Kliknij i sprawdź!


 
PDF Drukuj Email
Wielka kara za kartel meblowy
Inne, ciekawe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że na rynku producentów mebli działa kartel, który został rozbity. Wymierzone kary sięgnęły 135 mln zł.
W skład nielegalnego porozumienia, które w komunikacie UOKiK określono jako "wieloletni kartel producentów płyt do produkcji mebli”, wchodzić miały: Kronospan Mielec, Kronospan Szczecinek, Pfleiderer Group, Pfleiderer Wieruszów, Swiss Krono.

 
PDF Drukuj Email
MLTB ma już 10 lat
Inne, ciekawe

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej - 10 lat!

Rok 2017 to przede wszystkim okrągła rocznica dla naszej działalności, 10 lat istnienia na rynku. Od  początku działalności  laboratorium świadczy usługi na najwyższym poziomie i rozszerza ofertę, aby zapewnić kompleksowe usługi i dynamicznie się rozwija. Miniony, bardzo pracowity rok to szereg inwestycji z naciskiem na rozwój i podwyższanie kompetencji.
Badania współczynnika Ug. Zakup urządzenia UGLASS do badania przenikalności cieplnej szyb zespolonych. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania badań współczynnika Ug w warunkach polowych, czyli  w zamontowanych oknach, które zostały trwale wbudowane w obiektach budowlanych. Urządzenie UGLASS wykorzystywane jest do szybkiej analizy w kwestiach spornych, kontrolnych oraz ocenie współczynnika przy starzeniu się w czasie szyb zamontowanych kilka lat wcześniej.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL