Inne. ciekawe
PDF Drukuj Email
abc
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI - Inne. ciekawe

http://salonystolarki.pl/wp-content/uploads/2015/04/witraz_750_x_200_1.swf

Wpisany przez Administrator
piątek, 08 maja 2015 15:48
 
PDF Drukuj Email
Wielki przełom w katastrofie pod Smoleńskiem
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI - Inne. ciekawe

Polski ekspert badający katastrofę potwierdza, że Kapitan Protasiuk zachował się na wskroś profesjonalnie i faktycznie wydał komendę odchodzimy na 100 m przed ziemią, co zatem stało się z samolotem, który przestał być sterowalny i praktycznie runął w dół rozbijając się kompletnie.

Cytat:"Ten odczyt oznacza, że piloci usiłowali odejść na drugi krąg i wyprowadzić maszynę. To jest stwierdzone. Jest to kluczowa sprawa dla ustalenia przyczyn katastrofy – powiedział  płk Mirosław Grochowski".

Tak było w styczniu 2011 roku

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Odchodzimy-to-przelom-w-sledztwie-ws-katastrofy-smolenskiej,wid,13040119,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1c968

A tak jest dzisiaj w lipcu 2011 roku:

http://www.fakt.pl/Oto-tezy-z-raportu-Millera-Winni-Smolenska-sa-TYLKO-U-NAS,artykuly,107687,1.html#miniPoll

 
PDF Drukuj Email
Rewolucja w Hiszpanii?
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI - Inne. ciekawe

Wybory samorządowe w Hiszpanii zakończyły się klęską rządzącej krajem partii socjalistów (PSOE). Zwycięzcą została Partia Ludowa (PP) - największe ugrupowanie opozycji, na które oddano 37,6 procent głosów, o blisko 10 punktów procentowych więcej niż na partię premiera Jose Luisa Zapatero. W wyborach uczestniczyło 66,2 procent uprawnionych. Do wczoraj socjaliści rządzili 24 miastami, po wyborach będą rządzić czterema. Po raz pierwszy w historii hiszpańskiej demokracji stracili poparcie na rzecz Partii Ludowej w Andaluzji, Kastylii La Manchy, Ekstremadurze i Aragonii. Na siedemnaście hiszpańskich regionów jedynie w Asturii byli ugrupowaniem z największą liczbą głosów.

„Rozumiem, że rezultaty mają bezpośredni związek z trwającym kryzysem. Być może nie potrafiliśmy dobrze wytłumaczyć jego przyczyn. Przegraliśmy te wybory”- tak na wyborczy wynik socjalistów zareagował premier Jose Luis Zapatero.

Szef rządu podkreślił, że mimo klęski nie zamierza rozpisywać wcześniejszych wyborów parlamentarnych - do konstytucyjnego terminu zostało niespełna 10 miesięcy. Analizując wyniki wyborów samorządowych można przewidzieć, że w parlamentarnych, po ośmiu latach, do władzy wróci Partia Ludowa.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka - Barcelona/jj

Co także ciekawe, wybory wygrywa Partia Ludowa która w Parlamencie Europejskim jest w koalicji z PO i PSL.

 
Drukuj Email
Konstytucja 3-go maja
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI - Inne. ciekawe

"Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją[1][2]. Niektórzy uznają jednak konstytucję Filipa Orlika z 1710 r. lub konstytucję korsykańską z 1755 r. za pierwszą na świecie, a tym samym amerykańską za drugą i polsko-litewską za trzecią.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey