PDF Drukuj Email
Rekordowe obroty grupy Somfy w 2015 roku
AKTUALNOŚCI - Inne, ciekawe

Rekordowy, bo wynoszący ponad miliard euro obrót osiągnęła w mijającym roku grupa Somfy w Europie - wynika ze wstępnych danych szacowanych na początku grudnia br. Do tego wyniku przyczyniła się  m.in. dynamicznie rosnąca z roku na rok sprzedaż rozwiązań inteligentnych w Polsce.
- Jest to obrót zgodny z naszymi oczekiwaniami i jest to wynik wspólnej pracy całej grupy. Jesteśmy dumni z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego - poinformował w komunikacie Jean-Philippe Demaël, dyrektor generalny Somfy. Jak szacuje polski oddział francuskiej spółki tylko w Polsce wzrost sprzedaży inteligentnych produktów w 2015 r. wyniósł 34 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.  - To wskazuje, że kondycja rynku jest dość dobra i możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska. Przyznaje, że takie pozytywne perspektywy pozwoliły poczynić firmie kolejne inwestycje.


I tak na początku września br. firma Somfy uruchomiła Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną z pięciokrotnie większą powierzchnią magazynową od dotychczasowej. W niedalekiej przyszłości będzie ona obsługiwać klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Firma postawiła również na innowacje - przy fabryce Sopem w Niepołomicach, gdzie produkowane są produkty pod marką Somfy, rozpoczęto tworzenie Centrum R&D, gdzie inżynierowie będą pracować nad nowymi inteligentnymi rozwiązaniami. Radosław Borkowski zaznacza również, że w nowym roku firmę czekają kolejne wyzwania. Spółka planuje bowiem wprowadzić na rynek nowe produkty, które zostaną zaprezentowane na lutowych targach Budma. Wkrótce uruchomione ma zostać także nowe centrum serwisowe w Niepołomicach.
- Rok 2016 będzie dla nas też szczególny dlatego, że będziemy obchodzić 20 rocznicę uruchomienia działalności w Polsce - zauważa Radosław Borkowski.