Get Adobe Flash player
PDF Drukuj Email
Uwaga! Pali się w Danowie
AKTUALNOŚCI - Inne, ciekawe

W ostatnim dniach doszło do licznych pożarów zakładów działających w branży drzewnej. Łączne straty liczone są w milionach złotych, na szczęście nikt w pożarach nie ucierpiał.

Pożar fabryki okien w Danowie.
W nocy z poniedziałku na wtorek 29.11 ogień doszczętnie strawił zakład produkcji okien Partner S w Danowie (woj. zachodniopomorskie). Ogień pojawił się w hali wykorzystywanej na cele magazynowe i produkcyjne, w której m.in. znajdowały się rozpuszczalniki i lakiery wykorzystywane w produkcji.

Pomimo akcji, w której brało 18 zastępów Straży Pożarnej, nie udało się powstrzymać pożaru, który doszczętnie strawił fabrykę. Hala spaliła się całkowicie, a ogień przerzucił się również na drugą, stojącą obok pustą halę. Łącznie spłonęło około 3 tys. m2 pomieszczeń produkcyjnych, maszyny, materiały do produkcji okien i gotowe wyroby. Trwa ustalanie przyczyn pożaru i szacowanie strat, które wstępnie oszacowano na kilka milionów złotych. Dzień wcześniej, w nocy 27. listopada, spłonęła stolarnia w Przytocznej (woj. lubuskie). Z ogniem walczyło 17 zastępów strażaków. W wyniku pożaru zawalił się dach budynku o pow. 1200 m2,  w którym zmagazynowano m.in. płyty do produkcji mebli, lakiery i inne. Według wstępnych szacunków straty mogą wynieść nawet 5 mln zł. Był to drugi pożar w tym samym zakładzie w ciągu tygodnia. Poprzedni miał miejsce 23. listopada, późnym wieczorem. Inne pożary w okolicy.

  • 26. listopada do dużego pożaru doszło w Szczecinie, gdzie spłonął prawie cały obiekt o powierzchni ok. 600 metrów kwadratowych. Nikt nie został poszkodowany, jednak konieczna była ewakuacja 10 osób.
  • 25. listopada sześć zastępów Straży Pożarnej pożar zauwazony na na dachu hali stolarni w Nysie.Cztery jednostki straży pożarnej gasiły pożar stolarni w miejscowości Bieździadka (powiat Jasło). Zdarzenie miało miejsce 21. listopada. Zniszczeniu uległ cały budynek wraz ze znajdującymi się wewnątrz maszynami.
  • Potężny pożar stolarni miał miejsce 4. listopada w Lgocie Górnej koło Myszkowa Tuż przed godziną 4 rano wybuchł pożar w zakładzie zajmującym się przygotowaniem form z drewna do odlewów. Strażakom udało się uratować przylegający do warsztatu budynek mieszkalny oraz część warsztatu z maszynami do robienia form.
  • 27. października miał miejsce groźny pożar w zakładzie produkującym meble i drzwi w Woli Rafałowskiej (woj. mazowieckie) należacym do firmy Decoplast. W ogniu stanęła hala o powierzchni ponad 2000m2. Na miejsce zdarzenia przyjechało 20 zastępów straży pożarnej.


źródło: www.drewno.pl