PDF Drukuj Email
Wiśniowski ma wielkie serce...
AKTUALNOŚCI - Inne, ciekawe

W najbliższy poniedziałek 4 września o godzinie 16:00 odbędzie się konferencja prasowa nt akcji "Razem ratujmy małe serduszka", której inicjatorem i organizatorem jest firma WIŚNIOWSKI.
„Razem ratujmy małe serduszka” to najnowsza akcja w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu firmy WIŚNIOWSKI. Tym razem wspólnie z Partnerami Handlowymi dołożymy wszelkich starań, aby zebrać jak największą ilość środków na wsparcie Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie, gdzie codziennie toczy się walka o życie małych pacjentów.

Mało która placówka lecznicza w Polsce jest w stanie poszczycić się tyloma osiągnięciami leczniczymi. Niektóre z nich można byłoby z pewnością określić mianem cudu, choć wynikają tylko z ofiarnej i rzetelnej pracy najlepszych specjalistów. Konferencję poprowadzi Filip Chajzer.

Gościem specjalnym, a jednocześnie ambasadorem akcji będzie prof. Janusz Skalski, uczeń prof. Zbigniewa Religi, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej IP UJ CM, dyrektor Instytutu Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Podobnie jak jego wielki mistrz, posiada liczne i niezaprzeczalne zasługi w dziedzinie rozwoju kardiochirurgii dziecięcej. Odważnie zainicjował wiele pionierskich operacji, dzięki którym ocalone zostało życie dziecka, a następstwem tych zabiegów było wdrożenie ich do kanonu oficjalnych metod leczenia, co pozwoliło uratować kolejnych małych pacjentów, także w innych ośrodkach Polski oraz za granicą. W ostatnich latach najbardziej znanym i słusznie bardzo nagłośnionym medialnie był przypadek „przywrócenia do życia” małego Adasia, który uległ potencjalnie śmiertelnemu wyziębieniu ciała do 12 stopni Celsjusza. Jest to temperatura znacznie niższa od tej, w której potencjalnie powinny ustać wszelkie funkcje życiowe i organizm po prostu umiera. Ten i wiele innych przypadków z jednej strony potwierdza wysokie kwalifikacje zespołu specjalistów