PDF Drukuj Email
Polski i znakomity produkt - wywiad
AKTUALNOŚCI - Inne, ciekawe

Dzisiaj mamy przyjemność rozmawiać z wyjątkową osobą - prezesem Markiem Ćwikilewiczem, reprezentującym wyjątkową firmą, która może wiele zrobić dobrego dla zdrowia i samopoczucia Polaków i Europejczyków. To jest prawdziwy hit!

G.C. Firma Brevis jest zdecydowanie bardziej znana pod marką VentAir. Jak i gdzie to się zaczęło?

Marek Ćwikilewicz (M.Ć.) - na zdjęciu obok. Historia naszej firmy sięga końca lat 90-tych ubiegłego wieku. Podobnie jak wiele przedsięwzięć gospodarczych z tamtych lat i my zaczynaliśmy zainspirowani rozwiązaniami z krajów zachodnich. Zauważyliśmy potencjał w okiennej wentylacji, ale też potencjał w rozwoju branży okiennej. Historia wielu wspaniale rozwijających się firm pokazuje, że oczywiście idea początkowa jest bardzo ważna, ale najważniejszy jest sposób w jaki tą ideę się wdraża i rozwija. Dla nas rozwój stał się bardzo ważnym elementem wizerunku. I dużo tu się dzieje. Ostatnio awansowaliśmy technologicznie markę Ventair dodając linię znakomitych nawiewników akustycznych Akustik, wprowadzamy też nasze nowe marki Insolio oraz Urbino. 

G.C. Nowe produkty, innowacyjne rozwiązania to także patenty, aprobaty, badania. Czym firma może się pochwalić na przełomie 2017 i 2018 roku?
M. Ć. Przełom lat 2017 i 2018 jest w pewnym sensie przełomowy dla naszej firmy. Wprowadzamy na rynek trzy nowe produkty. Każdy z nich niesie jakiś pomysł, jakąś nową ideę. Nawiewniki Ventair wyposażyliśmy w nową czerpnię Akustik z bardzo skutecznym tłumikiem akustycznym oraz nowym sterownikiem ciśnieniowym tworząc linię nawiewników Ventair Akustik. Wprowadziliśmy linię nawiewników Insolio, które montowane są bez konieczności frezowania szczelin, wprowadziliśmy czerpnię Urbino wyposażoną w filtr antysmogowy, tłumik akustyczny oraz sterownik ciśnieniowy.

G.C. Macie Państwa unikalny nawiewnik antysmogowy, ale także niezwykły nawiewnik dźwiękoszczelny VentAir Akustic. Czy jest to wyjście naprzeciw potrzebom rynku i konsumenta?
M.Ć. Mamy nadzieję, że tak. Analiza potrzeb rynku jest podstawą do rozpoczęcia nowego projektu. Wydaje się, że w przypadku naszych trzech nowych produktów potrzeby te są bardzo wyraźnie artykułowane. Są bowiem związane z bezpieczeństwem zdrowiem i komfortem.  Stworzyliśmy dwie linie nawiewników antysmogowych, ponieważ chcemy dać możliwość ochrony przed smogiem tym, którzy właśnie montują nowe okna oraz tym, którzy już posiadają nowoczesną stolarkę. Dzięki naszym rozwiązaniom i znakomicie szczelnym oknom teraz po raz pierwszy całe powietrze nawiewane do mieszkania może być filtrowane co chroni przed pyłami, smogiem i alergią. Linia Insolio przeznaczona jest do montowanych okien. Szczególnie wyróżnia się ona sposobem montażu bez frezowania szczelin zachowując parametry techniczne okna. Wyróżnia się też możliwością łatwej adaptacji do potrzeb użytkownika dzięki zastosowaniu wymiennych kaset funkcyjnych. Nawiewniki linii Urbino  montowane są tradycyjnie a czerpnia Urbino  może zastąpić dowolną czerpnię nawiewnika szczelinowego dając możliwość zamiany na życzenie klienta. Urbino to nawiewnik chroniący przed uciążliwościami miast - znakomicie tłumi hałas i filtruje powietrze.  Z kolei linia Akustik wychodzi na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na skuteczną ochronę mieszkań przed hałasem.

G.C. Czy oferowane rozwiązania są dostępne dla nowych okien, czy także dla już zamontowanych i nieco starszych?
M.Ć. Pomyśleliśmy o jednych i o drugich. Nawiewniki linii Insolio montowane są razem z oknem- dedykowane są do okien nowych. Nawiewniki linii Urbino oraz Akustik mogą być stosowane zarówno do okien nowych jak i tych osadzonych w ścianach budynku.
G.C. Systemy wentylacji znane są od bardzo dawna, ale nawiewniki to tak naprawdę ostatnie kilkanaście lat, zdecydowanie częściej spotykane  w blokach, hotelach niż w domach. Czy to może się zmienić i upowszechnić w budownictwie jednorodzinnym?
M.Ć. W budownictwie wielorodzinnym istnieje odrębna i ostrzejsza procedura dotycząca odbioru technicznego budynku. Trudniej jest tu przemycić rozwiązania niezgodne z wymaganiami normatywnymi i prawnymi. Na rynku domów jednorodzinnych w dużym stopniu decyduje inwestor, który nie zawsze posiada wiedzę o rozwiązaniach wentylacyjnych. Myślę, że dużą rolę odgrywa tu również tradycyjny sposób montażu nawiewników. Właściciele domów jednorodzinnych niechętnie akceptują frezowanie szczelin w nowych oknach. Szansę na rozpowszechnienie idei nawiewników na rynku domów jednorodzinnych upatruję w nawiewnikach linii Insolio montowanych bez frezowania szczelin i szczególnie wyróżniających się nowoczesnym wyglądem.


G.C. Potrzeba oddychania świeżym powietrzem jest poza wszelką dyskusją, ale czy każdy nawiewnik to gwarantuje, a jeżeli nie to może sprawiać więcej problemów niż pożytku? Czy ramy okienne ciągle trzeba dziurawić?
M.Ć. Można mieć wątpliwości co robić gdy powietrze zewnętrzne jest zanieczyszczone np. smogiem. Wydaje się, że powinniśmy wtedy ograniczyć wentylację zamykając nawiewniki. Doprowadzi to jednak do wzrostu stężenia szkodliwych substancji emitowanych w mieszkaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście filtrowanie powietrza dostającego się do mieszkania. Teraz jest to możliwe dzięki naszym nowym produktom.
G.C. Nawiewniki montowane są często w fabryce, ale to chyba mit, że tylko tam je można instalować. Wiemy, że monterzy mogą to zrobić na starym lub nowym zamontowanym już oknie… i na tym nieźle zarobić?
M.Ć. Z reguły nawiewniki szczelinowe montowane są w nowych oknach po zamontowaniu okien. Dzieje się tak dlatego, że zamontowane wcześniej nawiewniki utrudniają transport okien. Szczeliny natomiast wykonuje się w fabryce lub na miejscu montażu. Wyspecjalizowani montażyści potrafią wykonać szczeliny w oknie osadzonym w ścianie. Tu jest oczywiście pole do działania ponieważ często decyzja o konieczności zastosowania nawiewników zapada już po montażu okien. Nową perspektywę tworzy linia nawiewników Insolio, które jak już wspominałem nie wymagają frezowania szczelin. Montuje się je bardzo łatwo, wielokrotnie szybciej niż nawiewniki szczelinowe.G.C. Oferta firmy Brevis jest bardzo szeroko, ale gdybyście Państwo chcieli ją zaadresować to kim byliby odbiorcy, producenci, salony stolarki, monterzy?
M.Ć. Wszystkie trzy grupy są potencjalnymi odbiorcami naszych produktów. Dotyczy to szczególnie nowych rozwiązań. Insolio łatwy montaż, brak frezowanych szczelin, Urbino czerpnia z filtrem antysmogowym dają możliwość sprzedaży produktu z prostą usługą polegającą na zamianie czerpni bez filtra na czerpnię z filtrem. Może to być również interesujące dla salonów sprzedaży i montażystów okien. Można oczywiście na naszych produktach nieźle zarobić.
G.C. Mamy przełom roku, a jak każdy rok tak i 2018 z pewnością przyniesie nowe, innowacyjne rozwiązania. Czego możemy się spodziewać od Państwa. Czy byliście Państwo na Budmie?
M.Ć. Niestety nie wystawialiśmy się na Budmie 2018, ale bieżący rok z pewnością przyniesie nowości. O tym może następnym razem.
G.C. Dlaczego warto stosować wasze produkty, dlaczego warto z wami współpracować i z kim się w tej sprawie kontaktować w firmie Brevis?
Marek Ćwikilewicz. Odpowiedź jest zakodowana w naszym nowym tagline "Space of comfort". Tworzymy przestrzeń komfortu zarówno dla użytkowników naszych produktów jak i naszych partnerów handlowych. Oferujemy produkty z pomysłem, wysokiej jakości, z dobrym wzornictwem i efektywne w działaniu. Dbamy o komfort partnerów poprzez jakość obsługi, elastyczność, doradztwo techniczne i obsługę posprzedażową. Kontakt do firmy na stronie internetowej www.brevis.com.pl. Do mnie osobiście Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Serdecznie zapraszam do współpracy.

Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia.

 
Daryl Williams Jersey