PDF Drukuj Email
Roto partnerem merytorycznym Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
AKTUALNOŚCI - Inwestycje, nagrody, PR

Firma Roto podpisała porozumienie o współpracy z łódzką uczelnią SAN, Społeczną Akademią Nauk, i została partnerem merytorycznym nowego kierunku studiów „Zarządzanie sprzedażą w sektorze budowlanym”. Jako partner biznesowy Roto planuje współpracę przy opracowywaniu kierunków studiów z zakresu zarządzania, kierunków inżynierskich i technicznych oraz deklaruje wsparcie innych działań, mających na celu dostosowanie programów kształcenia do obecnego rynku pracy.

Roto zamierza również angażować się w realizację projektów badawczych w ramach prac licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktorskich studentów Akademii.
Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane, podkreśla wagę odpowiedzialnego społecznie biznesu w nowoczesnych, etycznych firmach: „Traktujemy tę współpracę jako inwestycję i źródło innowacji. Dysponujemy doświadczeniem z zakresu zarządzania sprzedażą na różnych rynkach, na całym świecie, a dzięki przyzakładowej szkole w niemieckiej centrali Roto w Leinfelden mamy też doświadczenie w przygotowaniu praktyczno-teoretycznym młodych kadr. Zależy nam na lepiej wykwalifikowanych pracownikach dla branży, dlatego chcemy podzielić się tym doświadczeniem z uczelnią zainteresowaną rozwijaniem nowoczesnych kierunków studiów i metod rozwoju młodej kadry. Liczymy, że współpraca uczelni z biznesem ma szanse zaowocować ściślejszym powiązaniem teorii z praktyką i wnieść więcej doświadczeń praktycznych do programów nauczania.”