PDF Drukuj Email
Konkurs Teraz Polska 2017
AKTUALNOŚCI - Inwestycje, nagrody, PR

Innowacja a nie imitacja w branży stolarki, czyli kto będzie laureatem „Teraz Polska”?

Nominacje do konkursu „Teraz Polska” 2017 zostały oficjalnie ogłoszone we wtorek, 25 kwietnia 2017 roku, podczas konferencji i prezentacji na Stadionie PGE Narodowy. StolarkaVIP też tam była i krótką relację z tego wydarzenia przekazuje. Możemy jeszcze tylko dodać, że każda obecność firm z branży stolarki okienno-drzwiowej cieszy, gdyż aktywnie promuje rozwiązania, o których na co dzień konsument, architekt, przedsiębiorca nie słyszał, tak jak nie zna naszej branży. Jest więc o co kruszyć kopie i pokazywać się tam gdzie jest to tylko możliwe, gdyż z punktu widzenia PR’u naszej branży mamy jeszcze wiele do zrobienia. Póki co brawo dla naszych 3 firm!
Konkurs „Teraz Polska” organizowany jest już od 25 lat i chociaż największe zainteresowanie tym prestiżowym konkursem było w pierwszych latach, to również teraz wyróżnienie Godłem „Teraz Polska „ ma swój wymiar i swoją wagę. Godłem „Teraz Polska” nagradzane są najwyższej jakości produkty i usługi oraz innowacyjne przedsięwzięcia. W tym roku  uznanie Branżowych Komisji Ekspertów zdobyło 60 zgłoszeń. Pocieszające jest to, że wśród nominowanych (liczymy także, że wśród laureatów) znalazły się 3 znane firmy z naszej branży. Nominację w kategorii produkty budowlane otrzymała seria Elastlok marki AIB –  uszczelniające masy butylowe. – Nominacja jest dla nas dużym wyróżnieniem – konkurs cieszy się uznaniem i dużym zainteresowaniem już od 25 lat. Znalezienie się wśród nominowanych do otrzymania Godła „Teraz Polska” jest symbolem wysokiej jakości oraz innowacyjności naszych rozwiązań – mówi Maciej Ślączka, prezes AIB.
Kolejną nominację otrzymała firma Fimtec za produkt "Piła do cięcia listew przyszybowych z PVC GS250A". Jest to urządzenie o wyjątkowych parametrach i funkcjach, potrzebne w zasadzie każdemu producentowi stolarki PVC. Zgłoszeniom do konkursu TERAZ POLSKA podlegają rodzime, polskie produkty już funkcjonujące na rynku.   Dlatego Fimtec – Polska zgłosił sprawdzoną i docenianą przez klientów piłę do listew przyszybowych typ GS 250 A, która powstała w oparciu o wyniki prac działu badań i rozwoju FIMTEC – POLSKA z zakresu pozycjonowania, stabilizacji oraz cięcia listew przyszybowych.
Piła do listew to rozwiązanie techniczne, skupiające w sobie wiele cech pożądanych podczas cięcia listew przyszybowych.  To piła do listew przyszybowych, która trzyma kąty na różnych listwach i na której można ciąć listwy wielu producentów o różnych kształtach na tej samej prowadnicy. Mocowanie i stabilizacja listew to najmocniejszy punkt tej piły. Dostępność listew z obu stron maszyny – pełna dostępność ze stanowiska startowego (niska konstrukcja 1085mm) czyli z frontu maszyny. Rodzaj stabilizacji listew – chwytanie za zaczep, wspierane przez symulator szyby oraz innowacyjny dodatkowy zestaw docisków pionowych
- powiedziała Pani Teresa Paszke,Prezes firmy Fimtec.Firma Fimtec to znany producent maszyn i urządzeń do produkcji okien i drzwi.
Trzecią a może pierwszą – to czas pokaże, była nominacja znanej i już nagradzanej firmy Stropex za innowacyjny system ciepłego montażu okien i drzwi EMO - nota bene laureata naszego programu pt. "Innowacyjne rozwiązania branży stolarki" 2017. Oto krótką odpowiedź, którą otrzymaliśmy od prezesa firmy Pana Krzysztofa Bruzi na dwa zadane pytania:

1. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo zgłosić swój oryginalny i bardzo praktyczny system ciepłego montażu EMO?
Decyzję o udziale w konkursie „Teraz Polska”, została podjęta na podstawie dużego zainteresowania systemem EMO przez wiele firm z branży stolarki okiennej i drzwiowej. Wpływ na tę decyzję miał również fakt, iż system EMO otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2017 oraz zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Złoty Medal BUDMA - Wybór Konsumentów. Każde targi, w których braliśmy udział gromadziły szerokie grono osób wokół naszego stoiska. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, co również utwierdziło nas w przekonaniu, że nasz produkt ma szansę zaistnieć na rynku. Kolejnym czynnikiem były przeprowadzone badania w Instytucie Techniki Budowlanej, zakończone pełnym sukcesem, gdzie otrzymaliśmy dwie Aprobaty Techniczne, Krajową Ocenę Techniczną oraz niezwykle dla nas ważną opinię ITB, podkreślającą innowacyjność i wyjątkowość naszego systemu EMO. Z opinii tej dowiedzieliśmy się, że nasze trzy produkty: System Panelowy, System Listwowy i System Ramowy są pierwszymi tego rodzaju rozwiązaniami w Europie.
Mając na uwadze powyższe, a także prestiż, jaki ma niewątpliwie konkurs "Teraz Polska", postanowiliśmy zgłosić do niego system EMO.

2. Dlaczego Państwa zdaniem system EMO może zostać laureatem tego programu ?
System EMO definitywnie ułatwia montaż oraz rozwiązuje szeroką gamę problemów związanych z montażem okien i drzwi. Montaż przy wykorzystaniu systemu EMO zajmuje nie wiele czasu, co więcej, rozwiązanie to pozwala na zachowanie estetyki w obrębie okna. Badania, których celem było dobranie odpowiednich części składowych trwały 24 miesiące, a produkt finalny został dogłębnie przebadany przez Instytut Techniki Budowlanej. Wyniki badań okazały się niezwykle satysfakcjonujące, wykazały one, iż system EMO zdecydowanie spełnia wszystkie wymogi, a w wielu kryteriach przewyższa je z dużym zapasem. Naszym klientom udzielamy 25-letniej gwarancji na niezmienną szczelność, gwarantujemy powtarzalność podczas każdego montażu oraz satysfakcję. Jednakże na ten czas zdecydowanie wyróżnia nas to, że produkt EMO już dziś spełnia wymogi prawne, które będą obowiązywały od 2021 roku.


Oficjalne wręczenie nominacji odbędzie się 11 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zaś laureaci konkursu zaprezentowani zostaną 29 maja br. na uroczystej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Już teraz trzymamy kciuki za potencjalnych laureatów tego prestiżowego konkursu i wyróżnienia. Niech to będzie początek drogi dla wielu firm w ramach hasła liczy się innowacja a nie imitacja.