PDF Drukuj Email
Laureaci Programu IRBS 2019
AKTUALNOŚCI - Inwestycje, nagrody, PR


Od innowacji do sukcesu w branży stolarki budowlanej – Laureaci programu IRBS 2019

Z określeniami innowacja czy innowacje kojarzymy działania skierowane na wdrożenie zmian prowadzących do wzrostu nowoczesności i konkurencyjności firmy, a więc w efekcie do podniesienia jej wartości. Dla współczesnej firmy innowacje to wprowadzanie nowych produktów, wdrażanie nowych technologii, zmiany infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej,  działania zmierzające do lepszego wykorzystania wiedzy i umiejętności pracowników, rozwój sieci informacyjnych i informatyzacja.

Cele, które skłaniają do wdrożenia innowacji we współczesnym przedsiębiorstwie, mają charakter ekonomiczno-społeczny i zaspokojenia potrzeb klientów. Każdy przedsiębiorca, który ma ambicje rozwijania swojej firmy, powinien tworzyć i wprowadzać innowacje. Jak to określa P.F. Drucker, „przedsiębiorca zawsze poszukuje zmiany, reaguje na nią i wykorzystuje ją jako okazję” . Oczywiście motywem wprowadzanej zmiany jest zawsze dla przedsiębiorcy określona korzyść ekonomiczna – inaczej trudno byłoby nazwać go przedsiębiorcą.

W dniach 21-22 lutego br. w Centrum Konferencyjno-Hotelowym & SPA Zamek Gniew w Gniewie (woj. pomorskie) odbył się 24 Konwent Stolarki VIP. W jednym miejscu blisko 140 uczestników miało niecodzienną okazję poznać laureatów IV edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019. Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń zapoznania się z nowościami, które oferują tak producenci, jak i dostawcy maszyn, urządzeń, systemów IT czy komponentów.

W programie IRBS wyróżniamy te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom; informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki może być miarą innowacyjności naszej branży, ponieważ co roku wyróżniamy coraz więcej produktów, w tym roku Kapituła programu wyróżniła ich aż 31 rozwiązań zgłoszonych przez 24 firmy!  – mówi pan Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS z ramienia firmy Stolarka VIP.

Stolarka okienno-drzwiowa nowoczesnością stoi, ale my wszyscy musimy o tym mówić i pokazywać innowacyjne firmy, innowacyjnych ludzi, innowacyjne rozwiązania. Ideą programu IRBS jest także szeroko zakrojona akcja promowania innowacyjności wśród branży, instytucji otoczenia biznesu, a także mediów, dzięki którym temat ten będzie mógł trafić do szerszego grona odbiorców. Chcemy to w sposób szczególny podkreślić i zwrócić uwagę na te firmy, które biorą czynny udział w rozwoju naszej branży i aktywnie uczestniczą w ogólnopolskim programie IRBS, poddając weryfikacji swoje innowacyjne produkty czy rozwiązania. Program ten pod nazwą  Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki daje szansę na wyróżnienie produktów, systemów, rozwiązań i właśnie firm, a także ludzi za nimi stojących – mówi Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS. Wierzymy, że wszystkie wyróżnione rozwiązania trafią „pod strzechy” naszej branży, gdyż z pewnością należą do najlepszych rozwiązań w Europie, a może i na świecie i warto je zastosować u siebie, a w przypadku gotowych wyrobów upowszechnić wśród wymagających konsumentów i architektów. A oto pełna prezentacja laureatów w postaci prezentacji:

http://www.vipstolarka.pl/laureaci-vip/laureaci-konkursu-irbs-2019,737

 
Daryl Williams Jersey