PDF Drukuj Email
Aluprof znowu diamentowy
AKTUALNOŚCI - Inwestycje, nagrody, PR

Aluprof znowu diamentowy według Forbes’a

Znakomita firma Aluprof po raz drugi otrzymała zaszczytne wyróznienie Magazynu Forbes, Diament 2009. Diamenty Forbesa jest to ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności przygotowany we współpracy z wywiadownią Gospodarczą Dun&Bradstreet.
Dla zachowania porównywalności wyników firmy finansowe znalazły się poza badaniem. Na liście znajdują się firmy o największej dynamice wzrostu wartości.

Aluprof
to największy polski dystrybutor systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet i bram. Gratulacje dla firmy i życzenia kolejnych sukcesów w Polsce i Europie.

Warto wiedzieć..co to są Diamenty

...Diamenty Forbesa 2009 ......czyli lista polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość.   
W aktualnym, już trzecim z kolei rankingu znalazły się firmy, które najbardziej dynamicznie zwiększały swą wartość w latach 2005-2007.
Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

Przy tworzeniu zestawienia poddano analizie firmy, które w terminie złożyły do KRS swoje sprawozdanie finansowe za rok 2007 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji, następnie wyselekcjonowano te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4 ocenianym wg ratingu Dun&Bradstreet. Aby zachować porównywalność wyników, nie brane są pod uwagę przedsiębiorstwa finansowe, a przy wycenie spółek giełdowych pominięto ich kapitalizację, by uniknąć wpływu spekulacji rynkowej.
Firmy podzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w roku 2007 (tak to nie pomyłka).

* firmy małe 5-50 mln zł
* firmy średnie 50-200 mln zł
* firmy duże powyżej 200 mln zł

Zestawienie Diamenty Forbesa 2009 zaprezentowane jest w wersji ogólnopolskiej oraz w podziale na 16 województw.

Więcej na temat firmy Aluprof

http://www.aluprof.eu

 

Wpisany przez Administrator
niedziela, 10 stycznia 2010 22:17