PDF Drukuj Email
Kolejny Konwent Stolarki w Bochni
AKTUALNOŚCI - Targi i konferencje


XI Konwent Stolarki w Bochni – podsumowanie czyli krótka relacja.

Jedenasty  i zarazem ostatni w roku 2015  Konwent Stolarki zgromadził w Bochni w dniach 11-12 grudnia renomowanych producentów, montażystów, dilerów i dostawców  w branży stolarki otworowej. Podczas dwóch dni zaprezentowane zostały nowości produktowe, poruszono kwestie związane z prawem konsumenckim, prawem międzynarodowym, a zgromadzeni goście mogli zapoznać się z innowacyjnymi  technikami tzw. „ciepłego montażu”.A działo się, działo.

Zdjęcie powyżej. Firma Fakro w akcji, na zdjęciu montaż markizo-rolety. Marcin Dyda (pierwszy od lewej)


Zdjęcie powyżej. Ciepły montaż firmy AIB, na zdjęciu po prawej Jakub Lewacki

Wizyta w firmie Wiśniowski i teoria w praktyce, czyli dzień pierwszy

Dla części uczestników pierwszy dzień Konwentu rozpoczął się bardzo wcześnie, ponieważ już przed 9:00 stawiliśmy się w Wielogłowach, gdzie siedzibę ma firma Wiśniowski ­– krajowy lider w produkcji ogrodzeń. Pomimo wczesnej pory, wśród zebranych panowało ożywienie, ponieważ z niecierpliwością czekaliśmy aż zobaczymy fabrykę jednego z najbardziej cenionych w Europie producentów branży budowlanej.  Najpierw wysłuchaliśmy powitania i przemowy Prezes Zarządu –  Krystyny Baran, uczestników przywitał także organizator Konwentu Stolarki – Grzegorz Cendrowski. O historii firmy (która niedawno świętowała 25-lecie) opowiedziała dyrektor marketingu – pani Katarzyna Świderska. Potem przeszliśmy do zwiedzania fabryki, przyglądaliśmy się jak działają linie produkcyjne, innowacyjne maszyny i świetnie zorganizowany zespół pracowników.  Po ponad 2,5 godzinach spędzonych w Wielogłowach udaliśmy się do Bochni, na rozpoczęcie Konwentu. Przez cały dzień przysłuchiwaliśmy się rozmaitym prelekcjom. Na początku zaprezentowali się przedstawiciele  patronów merytorycznych:  Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej oraz Marta Walk  Centrum Techniki  Okrętowej.

Najcieplejszy montaż stolarki w wykonaniu firmy Stropex. System montażu EMO.

Brawurowy pokaz tłuczenia szkła w wykonaniu firmy Effector

Wysłuchaliśmy także prelekcji dotyczących stolarki stalowej (Robert Mastalski, WIŚNIOWSKI), szkła i szyb zespolonych (Tomasz Koziara, EFFECTOR). o Nietypowych systemach PVC dedykowanych na różne rynki europejskie opowiedział Karol Reinsch z Aluplastu, wystąpienie dotyczące rynku technik okiennych w kontekście osłon zaprezentował Robert Sowa z Fakro, Andrzej Wróblewski z ROTO podzielił się wiedzą o kaskadowaniu wyników badań systemów antywłamaniowych w okuciach, Maciej Krawczyk – KLINAR przedstawił prelekcję na temat profili podokiennych (ciepłych parapetów). Na tym skończyła się część, można by powiedzieć, teoretyczna. Pierwszy dzień zakończyliśmy pokazami praktycznymi. Najbardziej oczekiwaną propozycją był kasetowy montaż okna zaproponowany przez firmę Stropex. I faktycznie wzbudził on największe emocje. Pytaniom, zachwytom, ale i wątpliwościom nie było końca.

Exte czyli najlepsze systemy roletowe

Stoisko firmy Klinar

Widowiskowe sprawdzanie wytrzymałości szkła hartowanego przedstawiła firma Effector. W części praktycznej wystąpili także reprezentanci firm AiB przedstawiając montaż okna poza licem muru  oraz firma Fakro pokazała jak łatwo i szybko można zamontować innowacyjny produkt jakim jest markio-roleta. Zaprezentowaliśmy  również specjalistyczny sprzęt do przenoszenia ciężkich okien i przeszkleń – a było co oglądać i te zdjęcia z życia wzięte firmy Mini Żurawie/Maeda. Dobry, profesjonalny sprzęt jest niezbędnym elementem na placu każdej budowy, który z pewnością ułatwia pracę, a także zapewnia bezpieczeństwo pracowników.

Na zdjęciu powyżej mec. Tomasz Waszkiewicz podczas prezentacji i  panelu prawniczego

Na zdjęciu powyżej, dr inż. Marta Walk z Centrum Techniki Okrętowej

Na zdjęciu: jak zawsze niezastąpiony inż. Andrzej Żyła z LTB

Prawo, eksport, marketing – dzień drugi

Po obfitej kolacji i wieczornych rozmowach w kuluarach przyszedł czas na drugi dzień szkolenia. Był to dzień typowo prawniczy. No, może nie tak typowo, ponieważ prelekcje mecenasów poprzedziło wystąpienie Piotra Bratka, który opowiadał o strategii eksportowej, pozyskiwaniu nowych rynków orza jakie cechy powinien mieć dobry handlowiec. Następnie wysłuchaliśmy wykładów Mec. Tomasza Waszkiewicza oraz dr Dariusza Fuchsa. Panowie rozwiewali wątpliwości dotyczące nowej ustawy o ochronie danych osobowych, rękojmi i gwarancji, a także zmian w Kodeksie cywilnym, które choć weszły w życie 25.12.2014r. wciąż przysparzają sporo kłopotów. Ostatnią prezentację i jak zawsze brawurowo na temat korzyści i zagrożeń płynących z eksportu stolarki z montażem wygłosił dr Dariusz Fuchs. Goście mogli zwiedzić stoiska, porozmawiać z ekspertami i prawnikami uczestniczącymi w Konwencie.

Na zdjęciu od lewej, eksperci firmy Roto: Pan Aleksander Śladowski i Andrzej Wróblewski


Na zdjęciu powyżej: jedna z grup wizytującyh fabrykę Wiśniowski

Po zakończeniu wszystkich prelekcji organizatorzy wylosowali szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez patronów oraz Stolarkę VIP. Zwieńczeniem spotkania w Bochni  było rozdanie certyfikatów.Tak zakończył się XI Konwent Stolarki, który jest jednocześnie ostatnim w tym roku. Nie da się zatem uciec od podsumowań. To był dobry rok, co potwierdza nadzwyczaj pracowita końcówka sezonu. Wprowadzamy nowe technologie, coraz więcej eksportujemy, jednym słowem – rozwijamy się. I tego życzymy sobie, Państwu i branży w nowym – 2016 roku, rozwoju. Mamy nadzieję, że wciąż będą się Państwo chcieli rozwijać z nami, na naszych ogólnopolskich konwentach, który najbliższy odbędzie się na pomorzu w Gniewie k. Tczewa pod koniec lutego 2016.


Ostatnie przygotowania do preznetacji firmy Mini Żurawie i Pan Paweł Michalczewski - właściciel firmy

Aluplast i ich profile do energooszczędnego budownictwa

Konwent Stolarki na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń dla tej branży.  Już jedenaste spotkanie producentów, montażystów, dilerów i dostawców stolarki otworowej, które odbyło się pod hasłem „Polska stolarka bez ograniczeń – innowacja, eksport, prawo, marketing” i tym razem okazało się sukcesem.  Nie byłoby to możliwe bez organizatora konwentów i szkoleń dla branży - platformy informacyjno- edukacyjno- marketingowej  STOLARKA VIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski, jak również Patronów tego wydarzenia: firmy Wiśniowski  – Patrona Generalnego, a także firm: Roto, Effector, Fakro, Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte, Laboratorium Techniki Budowlanej, Stropex, AIB, Mini Żurawie Paweł Michalczewski i firma Viavac.

Na zdjęciu: Laureat Programu Rekomendowane Salony Stolarki VIP - firma Prestige z Katowic

P.S. STOLARKA VIP, jest animatorem wielu innowacyjnych projektów w branży stolarki takich jak programy „Ekskluzywna Stolarka VIP ” i „Rekomendowane Salony Stolarki ”, a także Konwenty Stolarki  czyli projekt pod nazwą Mobilna Akademia Stolarki VIP. Zapraszamy w dn. 25-26 lutego 2016 roku do Gniewu na XII-ty Konwent Stolarki. To będzie poczatek dobrego roku w branży stolarki. Obiecujemy!