BADANIA RYNKU
PDF Drukuj Email
Ranking największych firm stolarki 2017
Ranking firm


Zaledwie kilka dni wstecz w budynku Business Center Club w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia corocznych wyróżnień pod nazwą Gala Liderów Stolarki 2017. Konkurs organizowany jest przez Centrum Analiz Branżowych i Forum 100, a nagrodzeni to dostawcy komponentów i producenci w branży stolarki.W tym roku zanotowaliśmy kilka niespodzianek, ale konkluzja jest bardzo pocieszająca, gdyż większość wyróżnionych firm to firmy polskie, a pozostałe zagraniczne mają swoją produkcję w Polsce. Nikt nie ma wątpliwości, że Drutex ma największy obrót w oknach i jest liderem, ale warto dodać, że firma Eko-Okna depcze po piętach i już produkuje ponad 5000 okien dziennie i zatrudnia ponad 3200 osób. Przychody firmy Drutex w 2016 roku przekroczyły 720 mln złotych i naprawdę robią wrażenie.

 
PDF Drukuj Email
Firma, która jest liderem na rynku
Udział w rynku

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku zbadał znajomość marek profili okiennych z PVC. Wyniki ankiety poniżej.
Kilka miesięcy wstecz bo we wrześniu 2015 roku firma ASM przeprowadziła na reprezentatywnej grupie ponad 1000 dorosłych Polaków badanie omnibusowe dotyczące wspomaganej znajomości marek profili okiennych z PVC. Badanie przeprowadzone na tak dużej grupie gwarantuje wiarygodność wyników i jest jednym z mierników skuteczności działań reklamowych kierowanych do konsumentów.

http://ukhealthcenteronline.com/xanax-pills-1mg

 
PDF Drukuj Email
Ankieta - stolarka na eksport
Aktualne badania rynku

Warto czasami zrobić sobie taką branżową ankietę, że zobaczyć czy jesteśmy reprezentatywni dla całej populacji. Czy afera taśmowa, której dalszy ciąg miał miejsce wczoraj pogrąży cały rząd i zmieni naszą scenę polityczną jeszcze przed wyborami? Już niedługo dowiemy się wszyscy czego chcą Polacy, a póki co miejmy własny ogląd sytuacji i własne zdanie, a oczy i uszy szeroko otwarte.

 
PDF Drukuj Email
Laureat konkursu redakcji Builder
Tendencje sprzedaży

DRUTEX, największy w Europie producent okien i drzwi, po raz kolejny został wyróżniony tytułem Budowlana Firma Roku przyznawanym przez miesięcznik „Builder” za dynamiczny rozwój i pozycję osiągniętą na rynku. Jury wyróżniło również prezesa, Leszka Gierszewskiego, za efektywne zarządzanie, wizję biznesową i konsekwentną strategię działania, która zapewniła firmie pozycję lidera na rynku stolarki okienno-drzwiowej.

 
PDF Drukuj Email
Badanie Instytutu forsa na temat targów „fensterbau/frontale”
Aktualne badania rynku

Klienci źródłem wiedzy

Wenecja/Leinfelden-Echterdingen - (rp ) Targi są bardzo istotne, dlatego nie można z nich rezygnować; pobyt na stoisku Roto to dobrze zainwestowany czas. To wnioski z wyjątkowego, szeroko zakrojonego badania przeprowadzonego przez Instytut forsa na zlecenie firmy Roto. Berliński instytut badawczy przepytał 184 uczestników targów fensterbau/frontale 2014, z ponad 10 krajów Europy. Wyniki rozmów telefonicznych przeprowadzonych w kwietniu na podstawie ustrukturyzowanego katalogu pytań zostały przedstawione na początku listopada, podczas 9. Konferencji Prasowej Roto w Wenecji przez dr. Petera Matuschka. Analizując wyniki badania i porównując je do innych tego typu ankiet, kierownik Działu Badań Politycznych i Społecznych w Instytucie forsa wystawił „bardzo pozytywną ocenę” obecności Roto na targach.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL