Energooszczędność
Drukuj Email
Aluprof ma kolejny certyfikat z Darmstadt
INNOWACJE - Energooszczędność

Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt

System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF otrzymał drugi  certyfikat Certified Passive House Component. Tym samym prestiżowy Passive House Institute w Darmstadt (PHI) potwierdził, że zarówno okna, jak i drzwi wykonane w systemie MB-104 mogą być stosowane w budownictwie pasywnym (do tej pory certyfikat obejmował ramy okienne).

 
PDF Drukuj Email
Klinar, klinaryt i ciepły montaż
INNOWACJE - Energooszczędność

Dom pełen ciepła – profile podokienne Klinar

Budowa domu to bardzo ważny etap. To nie tylko ogrom poświęconego czasu, mnóstwo wydanych pieniędzy, ale i sporo straconych nerwów. To inwestycja na lata, warto, więc wykończyć budowę przy użyciu najnowszych, ale i sprawdzonych technologii.  Do takich z pewnością zalicza się montaż warstwowy i ciepłe parapety. Dzięki nim zadbasz o dobrą aurę wnętrza i jego właściwą izolację.

 
PDF Drukuj Email
Konferencja - Monitoring Rynku
INNOWACJE - Energooszczędność

Nie daj się kiepskiej koniunkturze
Sprawdź barometr branży budowlanej

Przedsiębiorcy postrzegają rynek budowlany w czarnych barwach. Mimo, iż wykres koniunktury
od stycznia 2013 zmierza w górę, to jego wartości nadal są ujemne.

Na początku roku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie sięgnął -33,0% sukcesywnie zwiększał się by w lipcu osiągnąć -14,9%. Najgorzej sytuację gospodarczą w tym czasie oceniali przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw budowlanych, deklaracje mikrofirm każdorazowo rysowały się nieco lepiej natomiast te przypisywane firmom dużym oscylowały wokół -10 i -15%(1) .

Warto nadmienić, że rokrocznie wykres ogólnego wskaźnika koniunktury w budownictwie przybiera podobny kształt. Przedsiębiorcy gorzej oceniają początek i koniec roku. Wiąże się to z sezonowością branży budowlanej, która najintensywniej pracuje w ciepłych miesiącach letnich.
Przedsiębiorcy jako najważniejszą barierę w prowadzonej działalności wskazywali koszty zatrudnienia (60,8%) oraz konkurencję na rynku (58,6%). Nieco rzadziej wskazywali niedostateczny popyt na swoje usługi (44,5%) i koszty wykorzystywanych w pracy materiałów (36,6%). Warunki atmosferyczne przeszkadzały 15,6% przedsiębiorców, a niedobór wykwalifikowanych pracowników 15,2%. Żadnych barier w prowadzeniu swojej działalności nie dostrzegało 2,8% przedstawicieli firm.

Powiększ

Znajomość informacji płynących z rynku i nastrojów panujących wśród jego aktywnych uczestników to klucz do prowadzenia skutecznych działań doń skierowanych. Regularne zapoznawanie się z dostępnymi w branży analizami pozwoli nie tylko trzymać rękę na pulsie ale również dostrzec cykliczne prawa rządzące branżą budowlaną.

Jedną z szans by poznać aktualności z rynku budowlanego jest uczestnictwo w konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2013 organizowanej przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. To już szesnasta edycja wydarzenia, które rokrocznie zbiera przedstawicieli branży chcących zapoznać się z bieżącymi wynikami budownictwa. Tym razem organizator zaprasza uczestników do Hotelu Gromada Lotnisko 17 października 2013 roku. 

(1)Opracowanie ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na podstawie danych GUS

MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO 2013

17 października 2013 r.
Hotel Gromada Warszawa Lotnisko, ul. 17 Stycznia 32

..........................................................................................................................

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie kondycja polskiej gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w budownictwie, problematyka szeroko pojętego eksportu materiałów budowlanych oraz możliwości korzystania z nowoczesnych technologii internetowych w branży budowlanej.

Więcej o konferencji

ZGŁOŚ UDZIAŁ JUŻ TERAZ

 
PDF Drukuj Email
Okno Iglo Energy na start
INNOWACJE - Energooszczędność

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma poszerzyła swoją ofertę o nowoczesne okno PVC – IGLO ENERGY, które wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej na światowym rynku stolarki. Zaawansowana technologia zastosowana w produkcie umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m²K) , co czyni produkt niekwestionowanym liderem w zakresie energooszczędności. Dzięki tak niskim parametrom okno jest idealnym rozwiązaniem również dla budynków pasywnych i energooszczędnych odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

 
PDF Drukuj Email
Wielka elektrownia słoneczna
INNOWACJE - Energooszczędność

Firma Kyocera planuje wybudować największą elektrownię słoneczną na świecie. Elektrownia, albo raczej jej powierzchnia będzie równa tej zajmowanej przez 27 boiska do baseball'a.
Firmy Kyocera, IHI oraz Mizuho Corporate Bank porozumiały się w sprawie budowy tej elektrowni słonecznej, której moc wyniesie 70 MW, a która ma powstać w rejonie Kagoshima, w południowej części Japonii. Budowa instalacji ma pomóc w zmniejszeniu niedoborów energii jakie występują w Japonii po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi i zamknięciu bloków w siłowniach nuklearnych.

Zdjęcie planowanej elektrowni (Fot. Kyocera) /Internet

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey