PDF Drukuj Email
Najbardziej Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2016
INNOWACJE - Nowe produkty

XII Konwent Stolarki w Gniewie – najważniejsze spotkanie branżowe tej zimy i wyjątkowy program, który nagrodził najlepszych z  najlepszych. Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki to program, który miał swoją premierę podczas Konwentu w Gniewie. Sprawdźmy więc, które produkty zostały nagrodzone za innowację. Oto one, produkty innowacyjne i wyjątkowe czyli najlepsze  rozwiązania 2015/2016, a naprawdę jest co podziwiać.  • Drzwi stalowe AW DS. ZGP EI30 przeciwpożarowe, dymoszczelne, antywłamaniowe oraz o podwyższonej izolacji akustycznej (Wiśniowski)


Drzwi stalowe płaszczowe z grubą przylgą jednoskrzydłowe. Główna korzyść produktu to szeroki wachlarz zastosowań. Możemy je wykorzystać w mieszkaniach, gdzie według nowych przepisów w budownictwie mieszkaniowym musimy zastosować drzwi w klasie odporności ogniowej EI30 i klasie antywłamaniowej jednocześnie. Proponowane drzwi znajdą także zastosowanie w w obiektach hotelowych jako wejścia do pokojów (klasa EI, antywłamaniowość i możliwość zastosowania zamków hotelowych).

  • Connexoon - Internetowy menadżer scenariuszy do sterowania tzw. inteligentnym domem (Somfy)


Dzięki menadżerowi Connexoon producenci rolet, bram, markiz mają wyjątkową łatwość konfiguracji, bez potrzeby podłączania do Internetu. Klient ma możliwość sprawdzania stanu swoich urządzeń (zamknięcia rolet, zwinięcia markizy), tworzenia własnych scenariuszy. Dysponuje także funkcją geolokalizacji (bramy otwierają się automatycznie, gdy użytkownik wraca do domu, nie ma potrzeby użycia pilota, ani żadnego innego sterowania).

  • Energooszczędne okno Real Wood z unikatową dekoracją drewnopodobną (Vikking)


Pasywne okna Real Wood to przede wszystkim materiał prawie w 100% przypominający drewno, nie wymaga przy tym konserwacji, łatwo utrzymać je w czystości. Dopasowane do potrzeb indywidualnych – powstają na zamówienie. Charakteryzują się unikatowym designem będącym przedmiotem ochrony patentowej (dekoracja Real Wood). Dla najbardziej wymagających klientów oferowane są wyjątkowe zdobienia witrażowe, ręcznie wykonane przez naszych rzemieślników. Indywidualnie dobiera się rozmiar, kształt oraz okucia.

  • Okno do dachów płaskich DXW z antypoślizgową powłoką i wzmocnioną konstrukcją nośną (Fakro)

Okno do dachów płaskich DXW dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim, bezproblemowe poruszanie się po tarasach czy dachach. Dzięki temu, ze powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu, okna te tworzą bezpieczne przestrzeń tarasu, nie zaburzają przy tym jego estetyki. Dlatego też, proponowane rozwiązanie doskonale sprawdzi się w zabudowie tarasu czy dachu zielonego.


  • System EMO -System montażu stolarki w budownictwie energooszczędnym i pasywnym (Stropex)

Produkty znajdują zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Charakteryzują się niskim współczynnikiem Lambda przenikalności cieplnej. Zastosowanie ich do montażu okien i drzwi w otworach budynku zapewniają blisko 100% szczelności połączenia. . Klient otrzymuje rozwiązanie, które pozwoli zachować wysoki standard energetyczny domu, podnosi jego wartość rynkową oraz będzie generować oszczędności w eksploatacji. Zwiększenie termoizolacyjności budynków oraz wielokrotne wykorzystanie ramy okiennej lub drzwiowej

  • blueCompact Elektroniczny system kontroli dostępu (Winkhaus)

Do najważniejszych korzyści wynikających z używania systemu blueCompact należą: łatwe i elastyczne zarządzanie dostępem do pomieszczeń przy pomocy aplikacji, możliwość natychmiastowego zablokowania zagubionego klucza czy monitorowania wszystkich wejść. Ułatwieniem dla klienta jest także intuicyjna obsługa przy elastycznych możliwościach rozbudowy i bezpiecznym zapisywaniem danych tylko na kluczu. To doskonały produkt dla właścicieli domów, rezydencji, kancelarii adwokackich, przychodni lekarskich lub małych firm, w których funkcjonuje nie więcej niż 25 wkładek i 99 użytkowników.Stolarka VIP  gratuluje Laureatom Programu „Najbardziej Innowacyjne Rozwiązania Stolarki”

STOLARKA VIP, jest animatorem wielu innowacyjnych projektów w branży stolarki takich jak programy „Ekskluzywna Stolarka VIP ” i „Rekomendowane Salony Stolarki ”, a także Konwenty Stolarki czyli projekt pod nazwą Mobilna Akademia Stolarki VIP.

Czy widzieliśćie już Państwo wszystkie zdjęcia z XII Konwentu na zamku w Gniewie? Oto okazja, żeby je obejrzeć: http://www.stolarkavip.pl/galeria-zdj.html?func=viewcategory&catid=89

 
Daryl Williams Jersey