PDF Drukuj Email
Klinaryt firmy Klinar
INNOWACJE - Nowe produkty


Montuj okna z klinarytem.

Współczesna architektura staje się coraz bardziej wymagająca. Pomimo tego, że główną tendencją jest powrót do prostoty i minimalizmu (z uwzględnianiem energooszczędnych właściwości budynku), to uzyskuje się ją poprzez dość skomplikowane rozwiązania. Jednym z nich jest stosowanie dużych powierzchni szklanych. Popularność dużych przeszkleń jest ogromna, ale nie każdy wie, że przy takim oknie to właśnie na montaż należy położyć ogromny nacisk.

Duże przeszklenia, duży montaż

Przeszklone ściany nadają budynkom lekkości i powabu, wpuszczają do pomieszczeń mnóstwo naturalnego światła. Okna wieloformatowe ze względu na swój rozmiar oraz zminimalizowaną ilość ramy są bardzo ciężkie. I tu pojawia się problem. Ze względu na duży ciężar skrzydeł (nawet do 400kg), odpowiednie posadowienie progu jest warunkiem niezbędnym dla poprawnego funkcjonowania okna w całym okresie eksploatacji. Jak zamontować je właściwie i bezpiecznie? Z pewnością pomoże w tym rewolucyjna propozycja firmy Klinar – KLINARYT.

Podwaliny i poszerzenia z klinarytu

Nowatorskie rozwiązanie firmy Klinar to ciepłe profile, których podstawą jest najnowszy materiał – klinaryt (twardszy od XPS.) Blok HS - dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie - stosowany jest jako podwalina pod progi systemów HS i HST z taśmą rozprężną, listwą usztywniającą T, listwą zaczepową i kotwami montażowymi. Rozwiązanie będące monolitem oferuje podwalinę pod drzwi HS i HST o znakomitych właściwościach wytrzymałościowych i termicznych.

W efekcie stosując blok podprogowy HS/HST PD02 XT + taśmę rozprężną, gruntownie i efektywnie poprawiamy jakość montażu stolarki i uzyskujemy lepsze właściwości termiczne i energetyczne budynku.

Jakie są zalety stosowania ciepłych profili?

- lepsza izolacja termiczna

- poprawa przenikalności cieplnej

- lepsza akustyczność

- eliminacja podmuchów wiatru

- zabezpieczenie przed wodą i zawilgoceniami

- eliminacja powstawania pleśni oraz grzybów

- łatwy montaż

Aby móc cieszyć się pięknymi przeszkleniami, warto zainwestować we właściwy, profesjonalny i (co ważne) ciepły montaż. Więcej informacji na stronie www.klinar.pl

where to buy ambien online legally

 
Daryl Williams Jersey