PDF Drukuj Email
Napęd do zadań specjalnych
INNOWACJE - Nowe produkty


CDP, najsilniejszy napęd łańcuchowy na rynku, jest dedykowany do dużych i ciężkich okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Dzięki swoim imponującym parametrom zdobył uznanie kapituły konkursu Innowacyjne Rozwiązania w Branży Stolarki.

Napędy oferowane przez D+H znajdują zastosowanie w obiektach, w których potrzebne jest zsynchronizowane i zautomatyzowane otwieranie okien. Są to zarówno wielkopowierzchniowe hale, lotniska, galerie handlowe czy biurowce, jak i mniejsze obiekty, np. zwieńczone świetlikiem. Okna otwierane za pomocą napędów stanowią integralną część systemu oddymiania i naturalnej wentylacji. W przypadku zdarzenia pożarowego pozwalają na usunięcie dymu z obiektu i bezpieczną ewakuację. Na co dzień są wykorzystywane do przewietrzania i regulowania temperatury wewnątrz budynku, co z jednej strony zapewnia przepływ świeżego powietrza, a z drugiej pozwala obniżyć koszty energii elektrycznej na klimatyzację.

Najsilniejszy na rynku
Dzięki imponującym parametrom siłowniki serii CDP jest w stanie udźwignąć okna ważące nawet 300 kg. Siła pchająca i blokująca wynosi 3000 N, maksymalny wysuw to 1500 mm. Napęd został przebadany z najpopularniejszymi systemami aluminiowymi na rynku, zgodnie z normą PN-EN 12101-1. Posiada również aktualne świadectwa dopuszczenia CNBOP.

Kompaktowy i dyskretny

Dużym atutem CDP jest estetyka. Bogata oferta konsol montażowych, możliwość polakierowania na wybrany kolor i montaż równoległy do profilu okna sprawiają, że napęd nie odznacza się na tle konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w obiektach o wyeksponowanym świetliku. Przykładem może być Lotnisko Chopina w Warszawie (zdjęcie poniżej), gdzie patio zostało zwieńczone dużymi oknami wyposażonymi w napędy CDP. Te idealnie komponują się z aluminiową konstrukcją, dzięki czemu zachowane jest wrażenie lekkości przeszklonego dachu.

Doceniony w konkursie
Innowacyjność CDP została doceniona podczas XVI Konwentu Stolarki w Gniewie. Kapituła konkursu „Innowacyjne Rozwiązania w Branży Stolarki” przyznała firmie D+H Polska wyróżnienie za „Napęd CDP dedykowany i stworzony dla dużych i ciężkich okien”. Więcej na ten temat: http://www.dhpolska.pl/cdp


 
Daryl Williams Jersey