NOWOŚCI
Drukuj Email
Zapraszamy na XIX Konwent do Sandomierza
Szkolenia

Sezon w stolarce kończymy 7 grudnia , dlaczego? Dlatego, że czas już na podsumowania, na premie, na odpoczynek i prezenty, a także na uśmiech, refleksję i dobre perspektywy. Święta tuż, tuż - będzie co świętować, również z nami. XIX Konwent Stolarki już za 23 dni, a będzie to konwent specjalny, gdyż poruszymy sprawy, które jeszcze nie były poruszane. Będą niespodzianki i niezwykła możliwość odwiedzenia huty szkła światowego giganta, który zaprosił wszystkich naszych uczestników. To będzie hit spotkania branżowego producentów, dostawców komponentów i oczywiście salonów stolarki. Konwent Stolarki odbędzie się w dn. 7-8 grudnia 2017 roku.

 
PDF Drukuj Email
Przełom w walce ze smogiem - nawiewniki
Okna

Zbliżający się okres zimowy nie nastraja nas pozytywnie nie tylko z powodu niskiej temperatury czy krótkiego dnia. Największym problemem okazuje się smog, który realnie zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Tu i teraz możemy zmniejszyć jego szkodliwe działanie filtrując powietrze dostające się do domu. Jako jedyni z tak innowacyjnym rozwiązaniem przychodzą krakowskie przedsiębiorstwa - Oknoplast oraz Brevis - wprowadzając nawiewniki, które filtrują do 98% najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. W ten sposób zanieczyszczone powietrze nie przenika do wnętrza pomieszczenia.

Wpisany przez Administrator
piątek, 10 listopada 2017 12:34
 
PDF Drukuj Email
Najwygodniejsze wyjście na taras
Okna

Jak wybrać drzwi tarasowe?
Coraz częściej w domach montujemy duże i spektakularne przeszklenia w postaci drzwi balkonowych lub tarasowych. Nic w tym dziwnego – w końcu dzięki temu do naszych wnętrz wpada więcej światła. Jednak zanim zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto zastanowić się nad funkcjonalnością i wygodą użytkowania. 

 
PDF Drukuj Email
Klinaryt – Podwaliny pod idealny dom energooszczędny
Chemia budowlana

Polska stolarka jest jednym z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki. Wydaje się, że tyle już osiągnięto w tej dziedzinie, że niewiele więcej da się stworzyć. Polscy projektanci, inżynierzy i konstruktorzy nie ustają jednak w staraniach i co chwilę tworzą ciekawe rozwiązania. Na naszych Konwentach czy innych spotkaniach branżowych wielokrotnie mówiono o tym, że potrzebne są podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne, że jest to jakaś luka, którą należy wypełnić. Dokonał tego pan Maciej Krawczyk, właściciel firmy Klinar, który branżę podwalin zna na wskroś.

 
PDF Drukuj Email
SmartConnected - nowość od firmy Wiśniowski
Bramy, rolety, systemy

Inteligentne rozwiązania dla twojego domu

Rozwój technologii inteligentnych otworzył kolejny etap w procesie ewolucji branży budowlanej. Urządzenia takie jak brama garażowa, brama wjazdowa czy drzwi zyskują inne funkcjonalności i zapewniają nową przydatność w określonych sytuacjach. Inteligentne rozwiązania ułatwiają życie, a każdy, kto nawet w minimalnym stopniu je wykorzystuje, nie chce z nich rezygnować, a nawet rozszerza ich zastosowanie na kolejne urządzenia. Dom jest szczególnym miejscem wykorzystania rozwiązań inteligentnych. Nowoczesny dom ma być zawsze „pod ręką”, a sterowanie jego rozmaitymi funkcjami – od światła począwszy, przez muzykę i obraz, aż po temperaturę i otwieranie bram i drzwi – powinno być intuicyjne. Ważną zaletą rozwiązań inteligentnych jest ich bezprzewodowość i brak konieczności ingerencji instalacji w ścianę, co daje pełną swobodę projektowania. Ponadto zastosowanie zaawansowanych technik zwiększających odporność systemów na celowe próby zakłócania transmisji radiowej czyni je bezpiecznymi pod każdym względem.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL