Drzwi
PDF Drukuj Email
Aluhaus - nowa marka w aluminium
NOWOŚCI - Drzwi

Nowa jakość drzwi wejściowych. Aluhaus – nowa marka, sprawdzona technologia
Na rynku pojawiła się nowa marka drzwi wejściowych - Aluhaus. Firma należy do Grupy OKNOPLAST i powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów w zakresie energooszczędności i estetyki. Krok ten pozwala na precyzyjne dopasowanie oferty do wymagań rynku. Siedziba Aluhaus wraz z halą produkcyjną i magazynem zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem, w pobliżu firmy i zajmuje powierzchnię ponad 2 000 m². Moce produkcyjne spółki to 12 000 elementów rocznie. Produkty firmy dostępne są w całej międzynarodowej sieci firmy, a gwarantem ich wysokiej jakości jest OKNOPLAST.

 
PDF Drukuj Email
Nowość: Drzwi wejściowe Modern w ofercie firmy Effector
NOWOŚCI - Drzwi

W stwierdzeniu, że drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu, nie ma ani cienia przesady. Liczy się nie tylko ich wygląd czy kolor, który powinien współgrać ze stylem i wystrojem całego budynku, ale także parametry techniczne. Dobre drzwi są szczelne, wykazują wysoką izolacyjność, a przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo domowników.


Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto pamiętać, że mają one być wytrzymałe na zmiany temperatury, opady atmosferyczne, a także intensywne operowanie promieni słonecznych. Dużą odporność na te czynniki posiadają wyroby wykonane z aluminium. Eleganckie i solidnie wykonane drzwi aluminiowe Modern - o ciekawym wzornictwie i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań kontroli dostępu - oferuje firma Effector.
Drzwi aluminiowe
Drzwi zewnętrzne firmy Effector wyposażone są w ramę aluminiową z szybą jedno- lub dwukomorową oraz termoizolacyjnym wypełnieniem. Dostępne są zarówno w wersji anodowanej, jak i malowane, zgodnie z kolorystyką RAL lub w kolorach drewnopodobnych. Ościeżnica wykonana jest z profilu aluminiowego. Skrzydło wraz z ościeżnicą jest standardowo wyposażone we wkładkę termoizolacyjną. Izolacyjność termiczna wynosi od 1,3 W/(m2K). Maksymalne wymiary drzwi jednoskrzydłowych to  2400 mm (wysokość) i 1200 mm (szerokość). Cena za drzwi wynosi od 2 tys. zł netto. 

Dodatkowe wyposażenie
Panel nakładkowy to innymi słowy solidne wypełnienie drzwiowe, które zwiększa funkcjonalność drzwi oraz pozytywnie wpływa na  walory wizualne produktu. W ofercie dostępne są panele nakładkowe: jedno- lub dwustronne. Mała ilość krawędzi, jakie znajdują się na tego typu drzwiach, ułatwia okresową pielęgnację drzwi oraz zachowanie ich na długo w niezmienionym stanie.
Inne proponowane przez firmę Effector  rozwiązanie, zwiększające bezpieczeństwo,  to automatyczny i wielopunktowy zamek o elektrycznym napędzie, wykorzystujący możliwości czytnika linii papilarnych. Nowoczesna technologia, która została zastosowana w tym urządzeniu,  skutecznie broni dostępu na teren posesji. Otworzenie drzwi polega na dotknięciu palcem miejsca, w którym zwykle znajduje się klucz. Takie rozwiązanie jest nie tylko atrakcyjnym sposobem zabezpieczenia drzwi, ale także prostym i łatwym w obsłudze. Wszystkie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zamka przewody, znajdują się wewnątrz ościeżnicy drzwi, dzięki czemu w żaden sposób nie zdradzają szczegółów, związanych z ich zabezpieczeniem. 

 
PDF Drukuj Email
Drzwi przesuwne, ale jakie?
NOWOŚCI - Drzwi

Drzwi tarasowe na różne sposoby
Wraz z nadejściem ciepłych dni życie domowników przenosi się na zewnątrz. Komfortowe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu zapewni dobrze zaprojektowany taras. Możemy się na nim opalać, biesiadować z przyjaciółmi czy bawić z dziećmi. Roto radzi, by przy wyborze drzwi tarasowych zwrócić uwagę na sposób ich otwierania i na wielkość.

 
PDF Drukuj Email
Drzwi do domów drewnianych i bez tajemnic
NOWOŚCI - Drzwi

Na zdjęciu: Dyrketor Czesław Suski z firmy CAL

Domy z drewna są wyjątkowe nie tylko ze względu na ekologiczny budulec i walory estetyczne, ale także z powodu specyficznych wymagań dotyczących ich wznoszenia. Sposób montażu drzwi wejściowych w takich budynkach uzależniony jest od typu ich konstrukcji. W zależności więc od tego, czy planujemy budować dom z bali czy „kanadyjczyka”, inaczej będziemy montować drzwi wejściowe w każdym z nich.Na montaż drzwi zewnętrznych w domach drewnianych ma wpływ metoda wznoszenia, którą wybierzemy. W przypadku domów kanadyjskich o konstrukcji szkieletowej drzwi wejściowe montuje się niemal w ten sam sposób, co w budynkach murowanych. Natomiast w domach z bali, wznoszonych tradycyjną metodą łątkowo-sumikową, montaż drzwi zewnętrznych przebiega według wytycznych opisanych w projekcie danego budynku przez architekta.

 
PDF Drukuj Email
Aluminiowe drzwi - luksus w cenie
NOWOŚCI - Drzwi

Nowość w ofercie „Eko Okna” - Drzwi aluminiowe klasy Premium -  „Despiro”.
Pragniemy poinformować, że wprowadziliśmy do naszej oferty linie drzwi aluminiowych klasy Premium – „Despiro”. W odpowiedzi na zainteresowanie i zapotrzebowanie rynku wprowadziliśmy nowoczesne, wysokiej jakości drzwi aluminiowe. Coraz więcej klientów poszukuje drzwi zewnętrznych, które mogłyby uzupełnić i podkreślić charakter oraz piękno ich nowoczesnego budownictwa. Dlatego proponujemy drzwi wyróżniające się na tle konkurencji ponadprzeciętnym wyglądem, dodatkowo zapewniające wysoką funkcjonalność, bezpieczeństwo, termoizolacyjność oraz dźwiękochłonność.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL