PDF Drukuj Email
Okna Rąbień - wielkie zmiany? Już są !
NOWOŚCI - Okna

W ostatni weekend(18-19.03) w Rąbieniu pod Łodzią odbyła się konferencja zorganizowana dla dilerów okien i drzwi czyli firm z: Polski, Czech i Słowacji, przez firmę Okna Rąbień. W spotkaniu, konferencji, szkoleniu i przy okazji bardzo uroczystym bankiecie, wzięło udział ponad 150 osób w tym przedstawiciele firmy, gospodarza spotkania - firmy Okna Rabień, z Panem Prezesem Tomaszem Plasą  i Dyrektorem Handlowym Panem Julianem Ryszkowskim na czele.

Okna Rąbień należąca wraz ze słowacką firmą Noves do Grupy Hasau, zamierza intensywnie rozwijać sieć sprzedaży detalicznej w tym szczególnie w formule franczyzowej. "Jednym z założeń realizowanej przez głównego inwestora i właściciela obydwu firm, funduszu Penta Investments, jest dynamiczny rozwój firm, ich profesjonalizacja, w tym szczególnie wszelkie działania tak w zakresie nowych i innowacyjnych produktów, jak i sieci sprzedaży". Okna Rąbień należą do 5 największych producentów okien PVC w Polsce, z obrotem sięgającym 150 mln złotych rocznie.

W ramach nowego otwarcia marketingowego, pierwsze salony sprzedaży z nowym oznakowaniem otwarto kilka miesięcy wstecz: w Kaliszu oraz w Górze Kalwarii, pod Warszawą. Są to salony w formule biznesu franczyzowego. W tej chwili takich salonów jest już 16, kolejne czekają na otwarcie. Do końca 2011 roku ma ich być 50, a do końca 2012 aż 100. To jedna z fundamentalnych zmian firmy, która stanowi jeden z  kluczowych elementów nowej strategii.
W ofercie tych dobrze oznakowanych i wyposażonych salonów znajdują się najnowsze produkty firmy: okna i drzwi z PVC, stolarka drewniana, aluminiowa, drzwi. W asortymencie salonów znajdują się są też ważne akcesoria: parapety, żaluzje, rolety.

W ramach pakietu dla franczyzobiorców, firma Okna Rąbień przygotowała na swój koszt projektu salonu, a także wystawkę okien i drzwi PVC, oraz oznakowanie punktu sprzedaży. Po wstąpieniu do sieci partnerzy przejdą szkolenia w zakresie znajomości produktów, obsługi klientów, technik sprzedaży i organizacji pracy. Standardy będą następnie sprawdzane  a np. grupy monterskie autoryzowane i to wszytsko przez Okna Rąbień,, Będzie to gwarancja utrzymania produktów i usług na wysokim poziomie.

Zainteresowanie uczestników wspomnianego spotkania dilerów było ogromne, a potwierdzały to kuluarowe rozmowy z przedstawicielami firmy. Świetna zabawa po konferencji była znakomitym zwieńczeniem  intensywnego dnia pracy, w tym  również bardzo profesjonlangeo szkolenia z technik sprzedaży. Szkolenia, wymiana opinii i bardzo sugestywne choć krótkie prezentacje mogą mieć kluczowy wpływ na bliższą i dalszą przyszłość firmy, w kontekście zbudowania bardzo lojalnego i partnerskiego klubu dilerów stolarki w całej Polsce.

Dobra robota, można rzec i należy życzyć firmie wielu konkluzywnych wyników.