OKIEM EKSPERTA
PDF Drukuj Email
Wiosenno-letnia wymiana okien
Porady techniczne

Jeszcze niedawno przygotowywaliśmy się na nadejście zimy i szczyt sezonu grzewczego, a już teraz za naszymi oknami ponownie zagościła słoneczna pogoda. Przełom wiosny i lata to dobry czas nie tylko na porządki, lecz również zmianę aranżacji pomieszczenia i prace remontowe. Jeśli podczas zimowych mrozów stara stolarka okienna nie spełniła właściwie swojej funkcji, dobrym rozwiązaniem może być jej wymiana na nowoczesne, energooszczędne wyroby.

 
PDF Drukuj Email
Fakro wręcza nagrody architektom z SARP
Marketing

23 maja w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Nagroda Roku SARP 2017. Firma FAKRO po raz drugi została Mecenasem Konkursu Nagrody Roku SARP. Podczas obrad jury, polskiego producenta okien dachowych reprezentowała Małgorzata Respekta-Paszkiewicz (na zdjęciu po prawej), starszy specjalista ds. współpracy z architektami.

 
PDF Drukuj Email
MLTB w TVN Turbo
Marketing

W dniach 14 maja dziennikarze stacji TVN Turbo odwiedzili Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej sp. z o.o. Program realizowany w różnych lokalizacjach pokazuje przekrój możliwości badawczych laboratorium. Badanie okien i drzwi w laboratorium, badania u producenta oraz badania poligonowe na oknie zamontowanym w budynku.
Efekty wykonanych zdjęć zobaczymy w programie "Polak potrafi", którego premiera odbędzie się 27 maja 2018 (niedziela) o godzinie 09:45 na antenie TVN Turbo.

 
PDF Drukuj Email
Akademia RREHAU zaczyna now sezon
Marketing

Akademia REHAU 2018 – rozpoczynamy nowy sezon warsztatów i szkoleń

Wiedza i doświadczenie pracowników, ich kompetencje, umiejętność budowania relacji z klientem – to bezcenne zasoby. Na rynku jest wiele firm podobnych do siebie, oferujących podobne produkty i usługi, ale ludzie pracujący w nich są niepowtarzalni. Dlatego warto zadbać, by systematycznie rozwijali swoje umiejętności
i efektywnie pracowali na korzyść firmy i klienta.

 
PDF Drukuj Email
Mieszkania w rurze czyli mkikroapartamenty
Architektura

Czy mikroapartamenty z betonowych rur rozwiążą problemy Hongkongu?
Studio architektoniczne James Law Cybertecture z Hongkongu opracowało prototyp tanich apartamentów mieszczących się w rurach betonowych. Można je układać w stosy i wciskać w luki między budynkami. OPod Tube Housing to projekt przewidujący, że betonowe rury wodne o przekroju 2,5 m zostaną przekształcone w apartamenty o powierzchni 9,29 m2 z drzwiami otwieranymi za pomocą smartfona.
Założyciel studia architektonicznego, które odpowiada za projekt - James Law - przewiduje, że konstrukcje mogą utworzyć dziesiątki tanich mieszkań dla młodych ludzi w przestrzeniach miejskich w Hongkongu. Jego zdaniem, w takim apartamencie można żyć szczęśliwie przez rok lub dwa. Przydałyby się one "młodym ludziom, których nie stać na prywatne mieszkania".
Więcej: http://nt.interia.pl/raporty/raport-inteligentne-miasto/smartcity/news-mikroapartamenty-z-betonowych-rur-rozwiaza-problemy-hongkong,nId,2509789

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL