Architektura
PDF Drukuj Email
Mieszkania w rurze czyli mkikroapartamenty
OKIEM EKSPERTA - Architektura

Czy mikroapartamenty z betonowych rur rozwiążą problemy Hongkongu?
Studio architektoniczne James Law Cybertecture z Hongkongu opracowało prototyp tanich apartamentów mieszczących się w rurach betonowych. Można je układać w stosy i wciskać w luki między budynkami. OPod Tube Housing to projekt przewidujący, że betonowe rury wodne o przekroju 2,5 m zostaną przekształcone w apartamenty o powierzchni 9,29 m2 z drzwiami otwieranymi za pomocą smartfona.
Założyciel studia architektonicznego, które odpowiada za projekt - James Law - przewiduje, że konstrukcje mogą utworzyć dziesiątki tanich mieszkań dla młodych ludzi w przestrzeniach miejskich w Hongkongu. Jego zdaniem, w takim apartamencie można żyć szczęśliwie przez rok lub dwa. Przydałyby się one "młodym ludziom, których nie stać na prywatne mieszkania".
Więcej: http://nt.interia.pl/raporty/raport-inteligentne-miasto/smartcity/news-mikroapartamenty-z-betonowych-rur-rozwiaza-problemy-hongkong,nId,2509789

 
PDF Drukuj Email
Budynek AQUA z szybami Effect Glass
OKIEM EKSPERTA - Architektura

Panorama Kielc wzbogaciła się o komfortowy budynek usługowo-biurowo-mieszkalny w centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego, nieopodal galerii handlowej powstał nowy obiekt - AQUA. Szkło na elewacje dostarczyła firma Effect Glass.
Nowopowstały obiekt to odpowiedź na potrzeby rynku i oczekiwania najemców. W naszym mieście wciąż jeszcze brakuje  ekskluzywnych powierzchni biurowych odpowiadających wymaganiom inwestorów i przedsiębiorców.

 
PDF Drukuj Email
Trendy w architekturze w 2017r
OKIEM EKSPERTA - Architektura

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że wkrótce w pełni rozpocznie się sezon budowlany. Warto zorientować się aktualnych trendach i wybrać rozwiązania, które uczynią Wasz dom idealnym miejscem do mieszkania. Oczywiście, część z nich to kontynuacja tendencji z poprzednich lat, ale da się zauważyć zupełnie nowe nurty.

 
PDF Drukuj Email
Okno FAKRO - DXW nagrodzone „Best of Category”
OKIEM EKSPERTA - Architektura


Archiproducts Design Award 2016
Okno do dachów płaskich DXW zostało wyróżnione nagrodą w kategorii ”Building Shell”. Jeden z najważniejszych portali internetowych zajmujących się zagadnieniami z dziedziny architektury na poziomie międzynarodowym – Archiproducts - przeprowadził pierwszą edycję konkursu Archiproducts Design Award. Do konkursu zgłoszono aż 490 produktów z 250 firm, z 15 krajów.

 
Drukuj Email
Fakro organizuje konkurs architektoniczny
OKIEM EKSPERTA - Architektura

Firma FAKRO rozpoczyna kolejną edycję prestiżowego, międzynarodowego konkursu architektonicznego „FAKRO inspires – space for new visions”, skierowanego do architektów i, po raz pierwszy, do studentów architektury. Inicjatywa od 7 lat cieszy się dużym zainteresowaniem architektów z całego świata. Organizatorami konkursu są FAKRO – światowy wicelider w branży okien dachowych oraz A10 – międzynarodowy magazyn architektoniczny.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey