ARCHIWUM OKIEM EKSPERTA
PDF Drukuj Email
Polska i Europa się chwieje.., Azja i Ameryka też
Prognozy

Cytat z portalu dziennik.pl:

"Rynek odpowiedział wczoraj prezydentom, premierom i szefom banków centralnych na ich kojące mowy. Światowe indeksy znowu były czerwone. Politycy najwyraźniej nie mają już w arsenale niczego, co uspokoiłoby nastroje. Na wszystkich rynkach obserwowaliśmy paniczną ucieczkę z giełd i poszukiwanie bezpiecznego azylu dla pieniędzy".

Koniec "Zielonej wyspy już wkrótce" : http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/350332,koniec-zielonej-wyspy-wzrost-pkb-dramatycznie-zwolni.html

 
PDF Drukuj Email
Grecja zbankrutuje?
Prognozy

GRECJA RACZEJ ZBANKRUTUJE - TO TYLKO KWESTIA CZASU!

Cytat: "Europejskie banki posiadają ok. 60 mld euro greckich obligacji. Najwięksi posiadacze to m.in. BNP Paribas, Societe Generale, Commerzbank, czy Deutsche Bank, wynika z raportu Goldman Sachs. A do tego należy dodać kolejne 60 mld euro w obligacjach posiadanych przez same greckie banki. Warto zauważyć, że nie wszystkie papiery są trzymane w tzw. portfelach handlowych banków, w których muszą być wyceniane zgodnie z ich ceną rynkową". Czytaj  więcej....

 
PDF Drukuj Email
Bryła Roku 2010
Prognozy

"'BRYŁĄ ROKU 2010 został Polski Pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju, autorstwa warszawskiej pracowni WWAA. Gratulujemy! Wśród finalistów znalazł się też budynek biblioteki oraz dwa domy jednorodzinne". Zobacz wyniki:

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301,9340410,BRYLA_ROKU_2010___zwyciezyl_pawilon_,,ga.html

 
PDF Drukuj Email
Na wiosnę wszystko rośnie, ceny też.
Prognozy

Wszystko idzie do góry, ceny żywności, benzyny, elektroniki.....i wkrótce komponenty stolarki, w tym  szkła, okuć i systemów, np. PVC czy aluminium. Niektórzy z nas podnoszą wielkie larum jakby to było coś niezwykłego, inflacja rośnie więc ceny gotowych wyrobów muszą też rosnąć, okna nie są żadnym wyjątkiem.

 
PDF Drukuj Email
Polska architektura 2010 - głosowanie
Prognozy

Z początkiem marca 2011 roku na stronach internetowych wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL ruszył plebiscyt na najciekawsze wydarzenia w polskiej architekturze minionego roku. Plebiscyt Polska Architektura XXL rozgrywany jest w tym roku już po raz trzeci.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL