Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/mojvip/ftp/StolarkaVIP/index.php:2) in /home/mojvip/ftp/StolarkaVIP/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/mojvip/ftp/StolarkaVIP/index.php:2) in /home/mojvip/ftp/StolarkaVIP/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mojvip/ftp/StolarkaVIP/index.php:2) in /home/mojvip/ftp/StolarkaVIP/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Finanse, giełda, rynek

Finanse, giełda, rynek
PDF Drukuj Email
Wielki wzrost Oknoplast'u w 2015
OKIEM EKSPERTA - Finanse, giełda, rynek

OKNOPLAST podsumowuje rok 2015 - 13% wzrostu!
331 431 okien sprzedała Grupa OKNOPLAST w 2015 roku. Trafiły do domów 59 069 klientów. Pozwoliło to osiągnąć 13% wzrostu rok do roku.

 
PDF Drukuj Email
Wielka inwestycja i nowe rynki zbytu
OKIEM EKSPERTA - Finanse, giełda, rynek

Co ma wspólnego Anglia i polska firma? Przejęcie w branży za grube miliony.

W dn. 9 września 2015 roku Press Glass UK Ltd, spółka córka polskiej firmy Press Glass SA, zakupiła 100% kapitału akcyjnego  spółek grupy Glass Systems z Wielkiej Brytanii. Przejęta firma powstała w 1988 roku i przez 27 lat urosła z małej lokalnej firmy do wielkiego potentanta na rynku brytyjskim. W skład przejętej przez polską firmę grupy wchodzą  takie spółki jak : Glass Systems Ltd, Glass Systems Direct Ltd oraz Vizor Tempered Glass Ltd wraz z Climate Glass, z działem szyb dachowych do ogrodów zimowych. Inwestycja zakupu tej firmy to prawdziwy majstersztyk, chociażby ze zwględu na bardzo dynamicznie rozwijający się rynek brytyjski, bardzo dochodowy zaznaczmy. Dodatkowym smaczkiem jest to, że Press Glass inwestuje w tzw. jaskini lwa czyli tam, gdzie działa, produkuje i szkło, i szyby bardzo znana i uznana firma Pilkington (dziś już co prawda należąca już do japońskiego koncernu NSG). Czy będzie to nowy i szybki zwrot na inwestycji w szkło czyli "białe złote"? Czas pokaże - pewne jest jednak to, że Grupa Pres Glass to już bardzo duży i nietuzinkowy gracz na europejskim rynku. Dobre bo polskie ktoś powie..i niech tak zostanie.

 
Drukuj Email
Czeskie okna nie lubią polskich
OKIEM EKSPERTA - Finanse, giełda, rynek

Informacja prasowa
Dyskredytacja polskiej stolarki w Czechach: nie doszło do naruszenia przepisów. Zapadła decyzja Urzędu ds. Działalności Gospodarczej w sprawie ulotek jednej z czeskich firm, które dyskredytowały jakość stolarki wytwarzanej w Polsce. W wyniku postępowania kontrolnego, Urząd stwierdził, że nie doszło do naruszenia przepisów.

 
Drukuj Email
Biznesowe innowacje nagrodzone
OKIEM EKSPERTA - Finanse, giełda, rynek

Które sektory gospodarki są najbardziej innowacyjne?

ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. i Celon Pharma S.A., KGHM CUPRUM Sp. z o.o. - Centrum Badawczo-Rozwojowe, Orange Polska, WASKO S.A.,  BONDSPOT S.A., PKO Bank Polski S.A., Małkowski – Martech Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., APATOR S.A., ABB S.A., HEFAL SERWIS S.A., SMAY Sp. z o.o., eSKY.pl S.A. Comperia.pl S.A oraz Vigo System S.A. 17 października zostali  laureatami prestiżowej nagrody Innowator Wprost 2013.

 
PDF Drukuj Email
Ekonomiczna masakra
OKIEM EKSPERTA - Finanse, giełda, rynek

Przedsiębiorcy zgłaszają w maju wykorzystanie mocy produkcyjnych na poziomie 69% (72% w analogicznym miesiącu ubiegłego roku). W maju 22% przedsiębiorstw budowlano-montażowych ocenia swoje moce produkcyjne jako zbyt duże w stosunku do oczekiwanego w najbliższych miesiącach portfela zamówień.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey