Inne
PDF Drukuj Email
O nas czyli stolarkavip dla Państwa
OKIEM EKSPERTA - Inne

 

Stolarka VIP

informacja edukacja marketing

 

O NAS

 

Jesteśmy firmą, której działalność skupia się przede wszystkim na edukacji i promowaniu innowacyjnych rozwiązań i firm branży stolarki otworowej. Swoje zadanie traktujemy nadzwyczaj poważnie, dlatego też przy jego wykonywaniu korzystamy tylko ze sprawdzonych narzędzi. Dysponujemy kilkoma witrynami internetowymi, które skierowane są zarówno do branży jak i do konsumenta. Organizujemy specjalistyczne spotkania branżowe (Konwenty Stolarki, Szkolenia), na które zapraszamy ekspertów z rozmaitych dziedzin (prawo, marketing, obsługa klienta, eksportu, montaż, techniki motywacji). Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego też spotkania odbywają się cyklicznie w różnych częściach Polski. Pobudzamy branżę do rozwoju poprzez weryfikowanie produktów i standardów jakości usług w branży stolarki – prowadzimy programy jakościowe w których wyróżniamy najlepszych (m.in. Rekomendowane Salony Stolarki, Ekskluzywna Stolarka VIP). Innymi słowy: edukujemy, promujemy, informujemy już od 10 lat.

EDUKACJA

Główną działalnością naszej firmy są dwudniowe spotkania branżowe skierowane do dilerów, producentów i montażystów stolarki otworowej. Mamy spore doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ zanim rozpoczęliśmy Konwenty Stolarki, wcześniej prowadziliśmy jednodniowe szkolenia specjalistyczne. Dwudniowe Konwenty Stolarki (w takiej formie jak obecnie) organizujemy od 2013 roku. Do tej pory uczestniczyło w nich ok. 2200 osób z całego kraju. Najważniejszym celem tych spotkań jest edukacja branży i promocja innowacji. Konwenty mają charakter konferencyjno-targowy. Odbywają się prelekcje ekspertów (przedstawiciele instytutów badawczych, menadżerowie firm, goście zagraniczni, eksportu, prawnicy, specjaliści ds. marketingu, obsługi klienta, rekrutacji pracowników i wielu innych…) z możliwością zadania pytań przez audytorium. Każdy Konwent posiada także część praktyczną, podczas której można zobaczyć np. pokaz nowych technik montażowych, badania okien, testowanie komponentów, szkolenia sprzedażowe). Targi są w branży budowlanej bardzo popularne, ale nie tak skuteczne jak nasze spotkanie face to face z branżą stolarki. Nasze konferencje to wydarzenia bardziej złożone, natomiast korzystając z tego, że gromadzimy branżę chętnie dajemy możliwość wystawienia się paru firmom (najczęściej są to Patroni danego Konwentu), dzięki temu uczestnicy poznają nowe firmy i ich przedstawicieli, łatwo mogą nawiązać kontakt, który często owocuje nowymi transakcjami handlowymi. Odrębną gałęzią naszej działalności edukacyjnej jest pomoc prawna. We współpracy z prawnikami stworzyliśmy zestaw dokumentów (3 oddzielne katalogi) dotyczący podpisywania umów B2B i B2C.

Dodatkowo organizujemy szkolenia specjalistyczne dotyczące sprzedaży, montażu i obsługi klienta i eksportu dla branży stolarki otworowej. W tym zakresie współpracujemy z kilkoma renomowanymi firmami szkoleniowymi i tzw. wolnymi strzelcami, ale także sami aktywnie szkolimy w wybranych modułach szkoleniowych.

 JAKOŚĆ

Jako eksperci branży stolarki czujemy się pewnie rekomendując, oceniając i certyfikując osoby i firmy. Jesteśmy organizatorem kilku programów branżowych, które mają na celu podnoszenie standardów jakości w branży, docenienie starań najlepszych. Są to m.in.: Ekskluzywna Stolarka VIP (najlepsze produkty premium branży stolarki), Kobiety Branży Stolarki (najbardziej wpływowe i skuteczne panie), Najbardziej Innowacyjne Produkty, Rekomendowane Salony Stolarki (program skupiający najlepsze punkty sprzedaży stolarki w Polsce).

WITRYNY INTERNETOWE

 Za cel obraliśmy sobie także docieranie do klientów poprzez najbardziej popularne medium, jakim jest Internet. Portal Stolarka VIP (www.stolarkavip.pl) to portal stricte branżowy. Zamieszczamy tam nowości produktowe, ciekawostki marketingowe, artykuły o tematyce gospodarczej, wywiady z przedstawicielami firm. Stolarka VIP gromadzi także galerię i sprawozdania z organizowanych przez nas wydarzeń. Portal www.salonystolarki.pl jest poświęcony programowi Rekomendowane Salony Stolarki i nakierowany na konsumenta, który znajdzie tam wskazówki dotyczące wyboru i użytkowania stolarki, a także najnowocześniejszych rozwiązań. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku: www.facebook.com/stolarkavip

www.stolarkavip.pl  - www.salonystolarki.pl - www.facebook.com/stolarkavip

INNOWACJA

Dlaczego nasza działalność jest istotna, innowacyjna i kompleksowa? Jesteśmy prężnie działającą firmą, która stara się szybko reagować na potrzeby branży. Dzięki naszym Konwentom mamy z nią ciągły, bezpośredni kontakt i wiemy jakie są jej oczekiwania. Stworzony przez nas program certyfikacji punktów sprzedaży stolarki otworowej czy wyróżniania Kobiet Branży Stolarki jest ewenementem na skalę europejską. Promujemy innowację, ale sami także nie stoimy w miejscu: poddajemy się certyfikacji, eksperymentujemy z formułą naszych spotkań, aby je udoskonalić, tworzymy nowe inicjatywy i inspirujemy branżę, w tym także w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. Zapraszamy do wspólpracy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email
Nowy projekt rozwojowy firmy Krispol
OKIEM EKSPERTA - Inne

KRISPOL, czołowy producent bram, okien i rolet, uruchomił nowy projekt rozwojowo-edukacyjny dla swoich kluczowych Partnerów Handlowych.
W minionym tygodniu, 21 kwietnia, ruszył cykl szkoleń i warsztatów „Profesjonalna sprzedaż stolarki okiennej” prowadzony przez KRISPOL wraz z partnerem – firmą WITALNI.

 
PDF Drukuj Email
Jak dobrać moskitierę? Letni poradnik OKNOPLAST
OKIEM EKSPERTA - Inne

Kto z nas nie marzy o domu nad jeziorem? W budynkach usytuowanych w okolicy zbiorników wodnych warto pamiętać o ważnym elemencie wyposażenia okien i drzwi, przydatnym zwłaszcza latem. Mowa o moskitierze, która umożliwia swobodne wietrzenie, chroniąc równocześnie przed uciążliwymi komarami lub meszkami. O dostępnych na rynku rozwiązaniach oraz o sposobach ich montażu warto przeczytać w poniższym poradniku OKNOPLAST.

Okienne czy balkonowe?

Moskitiera pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw, że do domu dostaną się niepożądane insekty. Obecnie na naszym rynku dostępne są nowoczesne moskitiery ramkowe. Podstawą ich konstrukcji jest rama z PVC lub aluminium, do której montowana jest siatka z włókien szklanych, powlekanych PVC.
Jeśli odpowiednio dobierzemy moskitierę, nie ograniczy ona naszej swobody ani widoku za oknem. Współczesne moskitiery mają bowiem bardzo drobne oczka. Zapewniają one swobodną cyrkulację powietrza oraz dostęp światła dziennego do pomieszczenia, skutecznie zatrzymując przy tym nawet bardzo małe owady. Na rynku dostępne są również rozwiązania przeznaczone specjalnie do drzwi balkonowych – mówi Grzegorz Bułat, Kierownik Technologii OKNOPAPLAST
W przypadku moskitier balkonowych mamy do wyboru dwie wersje. Możemy zdecydować się na zawiasy samozamykające lub stałe. Wersja samozamykająca otworzy się już po lekkim pchnięciu, a następnie wróci do pozycji zamkniętej. Moskitiery stałe będziemy natomiast musieli otwierać i zamykać samodzielnie – tłumaczy Grzegorz Bułat

Złoty dąb, klasyczna biel
Nowoczesne moskitiery mogą z powodzeniem być ozdobą naszych okien. Możemy zdecydować się na ramki w klasycznej bieli czy brązie, jak również w odcieniach drewnopodobnych z imitacją słojów. W tym przypadku w ofercie OKNOPLAST do wyboru mamy złoty dąb, orzech czy mahoń. Na specjalne zamówienie dostępne są też kolory z palety RAL. Producent oferuje także dwa kolory siatek – szary lub czarny. Profile ramek pokryte są farbami proszkowymi, odpornymi na działanie czynników atmosferycznych. Nie musimy się zatem martwić, że nasze moskitiery wyblakną pod wpływem słońca czy deszczu.

Szybki montaż i łatwa konserwacja

Moskitiery produkowane są na wymiar, przed ich zakupem powinniśmy zatem dokonać właściwych pomiarów. Założenie moskitiery nie jest skomplikowane – jej instalacja czy zdjęcie nie wymaga użycia żadnych narzędzi, zatem z powodzeniem możemy zrobić to samodzielnie. Montuje się ją przy wykorzystaniu uchwytów obrotowych lub magnesów. Nie wymaga to ingerencji w ościeżnicę i w razie potrzeby pozwala łatwo zdjąć ramkę. Przy konserwacji moskitier nie są konieczne skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Jednak jeśli chcemy, aby służyły nam przez dłuższy czas, warto przed zimą zdjąć je i umyć. Czyste i suche moskitiery możemy przechować w domu do następnego lata.


 
PDF Drukuj Email
Kongres Stolarki i Rada Programowa
OKIEM EKSPERTA

Spotkanie Rady Programowej VI Kongresu Stolarki Polskiej
W czwartek, 15 stycznia 2015 roku, miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Programowej VI Kongresu Stolarki Polskiej. Zgromadzeni eksperci omówili szczegóły zbliżającego się wydarzenia. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim wyboru wiodących bloków merytorycznych Kongresu oraz ustalenia listy moderatorów i panelistów, którzy wezmą udział w dyskusjach odbywających się w ramach każdego z nich.

 
PDF Drukuj Email
Kolejne pieniądze na promocję stolarki
OKIEM EKSPERTA - Inne

Mamy załamanie produkcji w Polsce. Fatalne dane o produkcji przemysłowej, ale wynagrodzenia jeszcze w górę
Kilka dni wstecz GUS podał dane dotyczące m.in. wynagrodzeń i produkcji przemysłowej. Jest raczej tragicznie! W grudniu produkcja spadła o 10,6 proc. licząc rok do roku. Analitycy spodziewali się spadku o 7% proc. Polski złoty na wieść o takich danych osłabił się.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey