PDF Drukuj Email
Wyjątkowe szkolenie branżowe - Muszyna
OKIEM EKSPERTA - Marketing

Nad pięknym Popradem w bardzo eleganckim Hotelu Activa SPA w Muszynie w dn. 21-22 listopada odbył się VI-ty Konwent Stolarki, impreza dla elity naszej branży. Ponad 100 osób uczestniczyło w 2-dniowej konferencji poświęconej montażowi stolarki, nowościom, obsłudze klienta, marketingowi, ale także sposobom transportowania i pozycjonowania dużych szyb, paneli i okien. Nie zapomnielismy o konsultacjach z prawnikiem  i  ekspertyzach branżowych.


Konwent rozpoczął się od zwiedzania najlepszej polskiej fabryki, zatrudniającej prawie 3500 osób, generującej obroty przekraczające miliard złotych i w dodatku odnoszącej sukcesy na całym świecie – to oczywiście firma Fakro. Swoją obecnością podczas Panelu Gospodarczego zaszczycił nas Pan Prezes Ryszard Florek i Pan Dyrektor Janusz Komurkiewicz, a o teraźniejszości i o przyszłości w naszej gospodarce opowiadała Prezes Fundacji „Pomyśl o przyszłości” Pani Bożena Damasiewicz. To było bardzo mocne i jednocześnie edukacyjne spotkanie/rozmowa o Polsce w kontekście Europy.
Pierwszy raz na tej znanej i cenionej imprezie branżowej gościliśmy guru systemów ogrodzeniowych, drzwi i bram czyli firmę Wiśniowski. Ich najnowsze „dziecko” czyli brama garażowa Prime nie ma sobie równych w Europie. Największą sensację wzbudził pokaz ciepłego montażu w kasecie prezentowany przez firmę Stropex – jak widać firma nie tylko znana od ciepłych stropów i rolet, ale także od ciepłych okien, a raczej „gorącego” pokazu. Jakże niesamowite wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz transportu na wysokość i dokładnego pozycjonowania szyb, okien i drzwi tarasowych profesjonalnie pokazywany przez tandem czyli firmę Maeda (Mini Żurawie) i firmą ViaVac. Ten pokaz, szczególnie polecany wszystkim tym, którzy borykają się z montażem w trudno dostępnych miejscach i uciążliwych warunkach. Ciężka stolarka staje się faktem, warunki BPH są ponad wszystko nie wspominając o komforcie montażu, a czasami wręcz o konieczności dostarczenia okna czy drzwi, gdzie człowiek (czytaj montażysta) nie dotrze.


Wielkim zainteresowaniem cieszyły się bloki z ekspertami od obsługi klienta, marketingu internetowego, prawa gospodarczego i konsumenckiego, a także kosztorysowania stolarki, błędów montażowych, okuć czy szkła. Szkło i szyby w wykonaniu firmy Effector zapadł szczególnie w pamięć, gdyż wszyscy mogli się przekonać jak trudno sforsować laminat antywłamaniowy i na ile kawałków rozsypuje się szkło hartowane. Firma Roto jak zawsze miała bardzo interesującą prezentację i wyjątkową ekspozycję – jak na targach okien.
Prawdziwą furorę zrobił kilkuminutowy film, na którym pokazany jest arcyciekawy sposób sprzedaży stolarki – czyli jak nie sprzedawać okien i drzwi, czyli jak skutecznie zniechęcić klienta do zakupu i jak wręcz można ośmieszyć siebie i naszą branżę.  Panel Ekspertów z udziałem wielu specjalistów z Panem Andrzejem Żyłą z LTB jak zawsze był merytoryczny i wartki w dyskusji, a wątków było bardzo wiele.
Nie sposób opisać wszystkie pokazy, może jeszcze warto wspomnieć i podziękować Robertowi Rodzikowi z firmy Selena, Zbigniewowi Dyrce z firmy Exte i Marcinowi Marchewce z Langer-Okna za bardzo sugestywny pokaz ciepłego montażu okien i rolet, a także chemii budowlanej.


Naszym zdaniem świetną prezentację miał również Marcin Szewczuk z firmy Aluplast, gdyż nie każdy może tak swobodnie i konkretnie opowiedzieć o tym co było, jest i będzie w branży okien PVC. Na koniec dziękując wszystkim ekspertom i patronom, szczególnie podziękowania kierujemy do wlaścicieli salonów stolarki, producentów, dostawców i dystrybutorów z całej Polski, którzy swoją obecnością, bardzo żywą dyskusją i swoim udziałem uświetnili ten VI-ty specjalny Konwent Stolarki. Na zdjęciu: podczas przerwy w obradach - grupa uczestników VI-go Konwnetu Stolarki w Muszynie


Już dzisiaj zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę z zupełnymi nowościami i wieloma atrakcjami, czyli na VII-my Konwent Stolarki, którego termin planowany jest na początek lutego 2015 roku. Odbędzie się on tym razem w północnej części Polski, gdzieś między Toruniem a Gdańskiem. Proszę sobie już dziś zarezerwować 2, a może nawet 3 dni – gdyż będzie jeszcze coś bardzo, bardzo atrakcyjnego i miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Szczegóły już wkrótce – prosimy czytać nasze Newsletter’y.

A teraz zapraszamy do galerii zdjęć z VI-go Konwentu Stolarki w Muszynie: http://www.stolarkavip.pl/galeria-zdj.html?func=viewcategory&catid=77


Grzegorz Cendrowski, Stolarkavip.pl