PDF Drukuj Email
Pilkington należy do najlepszych
OKIEM EKSPERTA - Marketing

 


Historia firmy

Pilkington IGP to jedna z trzech spółek NSG Group* (obok Pilkington Polska i Pilkington Automotive Poland) działających na polskim rynku. Korzenie firmy sięgają początków lat 90., kiedy powstała firma International Glass Poland S.A. W 1999 r. całkowitym udziałowcem spółki został światowy lider w produkcji szkła dla sektora budowlanego i motoryzacyjnego – Pilkington. W 2006 r. spółka Pilkington IGP, podobnie jak wszystkie firmy na świecie pod marką Pilkington, stała się częścią japońskiej NSG Group.

Na zdjęcie - Trasa Toruńska Warszawa - realizacja Pilkington IGP

Spółka Pilkington IGP specjalizuje się w produkcji szyb zespolonych i przetwórstwie szkła. Oferuje szyby zespolone z całą gamą wysokoprzetworzonych produktów dla sektora budowlanego, takich jak szkło przeciwsłoneczne, niskoemisyjne, samoczyszczące, o podwyższonej izolacyjności akustycznej, szkło bezpieczne itp. O ugruntowanej pozycji Pilkington IGP na rynku szyb zespolonych w Polsce świadczy m.in. fakt, że co czwarte nowo wytworzone okno w Polsce posiada szyby zespolone Pilkington Insulight™ wyprodukowane przez Pilkington IGP. Spółka wytwarza również szkło hartowane, emaliowane i z sitodrukiem oraz szkło ognioochronne.

Produkcja szyb zespolonych i przetwórstwo szkła odbywa się obecnie w 7 zakładach Pilkington IGP w całej Polsce: w Skierniewicach, Białymstoku, Bydgoszczy, Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu oraz w Ostrołęce (nowy oddział utworzony w lipcu br.). Poza rozszerzeniem sieci produkcyjnej, spółka Pilkington IGP umacnia pozycję lidera na polskim rynku poprzez ciągłe inwestycje. W ostatnich latach rozbudowano największy zakład Pilkington IGP w Skierniewicach, gdzie uruchomiono nowe linie do hartowania i laminowania szkła oraz linie do produkcji szkła z sitodrukiem i do dwukrawędziowej obróbki szkła, a także zainstalowano Water Jet. Z kolei w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie uruchomiono nowy piec hartowniczy. W najbliższym czasie planowane są kolejne inwestycje.

Dzięki ciągłej rozbudowie, zwiększaniu mocy produkcyjnych i specjalizacji w kierunku dostarczania wysokoprzetworzonych produktów szklanych, Pilkington IGP jest dziś wiodącym dostawcą szkła dla projektów architektonicznych. W portfolio wielkoformatowych realizacji ze szkłem sygnowanym znakiem jakości Pilkington IGP znajdują się takie imponujące realizacje jak akustyczne półtunele nad trasą AK w Warszawie, warszawskie biurowce Metropolitan, Aeropark Business Centre, Harmony Office Centre i Platinium Business Park czy siedziba firmy Lotos w Gdańsku itd. Pilkington IGP dostarcza również szyby zespolone i wysokoprzetworzone szkło na rynki eksportowe – na Ukrainę, do Czech, Szwecji, Finlandii, Norwegii i Estonii.

 * NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych w dwóch podstawowych sektorach: szkła architektonicznego i technicznego oraz motoryzacyjnego (rynek części oryginalnych i zamiennych). NSG i Pilkington to uznane marki działające od lat na światowym rynku szkła: Nippon Sheet Glass Co. Ltd. rozpoczął działalność w 1918 r., zaś Pilkington zajmuje się produkcją szkła od 1826 r. NSG Group produkuje i przetwarza dziś szkło w 30 krajach a produkty marki NSG i Pilkington są sprzedawane w ponad 130 krajach. Na całym świecie NSG Group zatrudnia ponad 27 000 pracowników.