Prognozy
Drukuj Email
Budowlanka w natarciu w sprawie ulg
OKIEM EKSPERTA - Prognozy

Branża budowlana jednoczy się na rzecz wprowadzenia ulg remontowo-budowlanych

Firma FAKRO aktywnie inicjuje oraz wspiera działania, które mają doprowadzić do rozwoju budownictwa. Jednym z ważniejszych obecnie jest wprowadzenia w Polsce ulg remontowo-budowlanych.

 
PDF Drukuj Email
Ta analiza jest potrzebna każdemu
OKIEM EKSPERTA - Prognozy

Roto: „Utrzymać kurs na wzburzonym morzu” / Częściowo dramatyczne załamania na rynkach / Rosja jako najpoważniejszy problem / Sceptycyzm wobec sytuacji na rynku również w 2016 roku / Niewielki spadek obrotów i jednak pewien sukces / Większy udział w rynku / Bezpieczeństwo dzięki stabilności ekonomicznej / Strategiczny zakup spółki Deventer / Model biznesowy „korzyści dla klientów” / Ambitne plany na rok 2016.
Z
djęcie: Roto : Eckhard Keill - Prezes Grupy Roto
„W roku 2015 udało nam się utrzymać kurs Grupy Roto na wzburzonym morzu.” Tak podczas 10. Międzynarodowej konferencji prasowej dr Eckhard Keill opisał sytuację i perspektywy rozwoju firmy. Prezes zarządu nie spodziewa się pozytywnych impulsów od rynków również w 2016 roku. Znacznie bardziej optymistycznie wyraził się natomiast na temat samego dostawcy branży budowlanej. Są ku temu dwa powody: właściwe wyznaczenie celów oraz konsekwentne działanie zorientowane na korzyści dla klientów.

 
PDF Drukuj Email
Czy my kiedykolwiek będziemy bogaci jak Zachód?
OKIEM EKSPERTA - Prognozy

W broszurze wydanej przez fundację "Pomyśl o przyszłości"  Ryszard Florek, Prezes Fakro i założyciel tej fundacji podaje 21 przyczyn, które sprawiają, że Polska nie może dogonić państw zachodnich:

1. Mała liczba osób wytwarzających PKB w przeliczeniu na wszystkich obywateli.

2. Polskie prawo nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu naszego kraju.

3. Polskie przedsiębiorstwa nie mają tzw. efektu skali.

 
PDF Drukuj Email
Mieszkania dla młodych? NIE, nie, nie!
OKIEM EKSPERTA - Prognozy

2 znamienne cytaty:

Ekspert:

"W dobrze pojętym interesie deweloperów najlepiej, żeby programu "MdM" nie było - oświadczył dyrektor PZFD Jacek Bielecki. - To wprowadza destrukcję rynku i zamieszanie. W dodatku program będzie wspierał ludzi, których na mieszkania nie stać, takich polskich NINJA ["no income, no job, no assetts", czyli brak dochodu, brak pracy, brak majątku]. Sami sobie zrobimy problem. Oczywiście o ile program zadziała, bo ustawa prawdopodobnie będzie tak skonstruowana, by państwo wydało jak najmniej - mówił Jacek Bielecki. Gdy skończył, na sali rozległa się burza oklasków".

A teraz jeden z internautów: "Dość rządowych programów wyrzucających pieniądze w błoto. Pieniądze z rodziny za swoim poszły głównie do kieszeni banków, a deweloperom pozwoliły utrzymać wysokie ceny na rynku pierwotnym. Najgorsze, że program stworzył wysokie obciążenie dla budżetu na kolejne 8 lat!!!". Więcej w ciekawym artykule: http://wyborcza.biz/Ustawa_deweloperska/1,125371,13796308,Deweloperzy_nie_chca__Mieszkania_dla_mlodych_.html#BoxBizTxt

 
PDF Drukuj Email
Nowe inwestycje i spadająca sprzedaż
OKIEM EKSPERTA - Prognozy

Firma Drutex, widok z góry

W ostatnich dniach na stronach internetowych Ministerstwa Finansów pojawił się komunikat co prawda o jeszcze wstępnych wynikach wykonania budżetu państwa za miesiące styczeń - luty 2013 roku. Wynika  znich, że po upływie blisko 17% całego roku, wpływy do budżetu są na znacznie niższym poziomie niż planowano, a przy zwiększonych wydatkach państwa głównie w dopłatach do systemu ubezpieczeń społecznych(ZUS) deficyt po 2 miesiącach wyniósł aż .....60,9% całorocznego. Zdecydowanie tak marne wpływy podatkowe to pochodna wyraźnego spowolnienia w gospodarce, które widać było już przynajmniej od drugiej połowy 2012 roku.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL