LOGOWANIE

NEWSLETTER

Nazwa:

Email:

PREZENTACJE / WYWIADY
PDF Drukuj Email
Najlepsi z najlepszych w 2017
Produkty

Najlepsi z najlepszych na II Międzynarodowym Forum Stolarki

Nasze konferencje to przede wszystkim merytoryka, ciekawe i innowacyjne firmy, rzetelni eksperci i inspirujący, aktywni uczestnicy. To także okazja do wyróżnienia najlepszych firm w branży. Ze względu na swój prestiż II Międzynarodowe Forum sprzyjało takim praktykom – uhonorowaliśmy laureatów programów Rekomendowane Salony Okien i Drzwi (RSOiD) oraz Ekskluzywna Stolarka VIP.

RSOiD –   to salony na miarę XXI wieku

Stolarka otworowa rozwija się w niesamowitym tempie. Pojawia się coraz więcej innowacyjnych i ekskluzywnych produktów (o których później), specjalizuje się obsługa klienta. Progres w branży powinien iść w parze z modernizacją punktów sprzedaży. Nasz program stanowi dodatkowy bodziec i inspirację dla firm, które strategię swojej firmy traktują komplementarnie. Laureaci Rekomendowanych Salonów Okien i Drzwi to firmy, których salony są przestrzenne, logistycznie zaplanowane, posiadają doskonałą obsługę klienta i szeroki asortyment a także charakteryzują się dużym potencjałem. Podczas Forum w Zegrzu wyróżniliśmy 8 punktów sprzedaży, cześć z nich poddała się ponownej certyfikacji. Tytuł Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi nadaliśmy następującym firmom:

ART SEVEN Artur Kozimor z Gliwic

FHU Eltor Wojciech Wyrwich z Opola

NOVA BP z Legionowa

OKNOPOL z Niepołomic

OKNOTERM Tomasz Matulka

PERFECT HOUSE Amelia Meller

PETECKI P.P.H.U. IGNACY PETECKI

WW OKNA z Wrocławia


Produkty premium, czyli Ekskluzywna Stolarka VIP 2017

Rozwój w branży przełożył się bezpośrednio na wzrost świadomości klientów. Wiedza zaś idzie w parze z oczekiwaniami. Okna, drzwi i inne wyroby mają nie tylko po prostu być i sprawować najprostsze funkcje, lecz także dobrze wyglądać i służyć swoją szeroko pojętą funkcjonalnością. Takie są produkty wyróżniane w programie Ekskluzywna Stolarka VIP. To wyroby najwyższej jakości, dopracowane w każdym calu. Wyróżnienie uzyskały cztery produkty:

    1. Okno LuftHaus  firmy Solo - to innowacyjny system okien PCV. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, okna są dziesięć razy szczelniejsze, bezpieczne za sprawą krytych okuć RC1 i kontraktonów oraz energooszczędne. Montaż tych okien pozwala więc do minimum ograniczyć straty ciepła w budynku, zapewnia optymalne wyciszenie wnętrz oraz gwarantuje wygodę codziennego użytkowania i bezpieczeństwo. Linia produktów została rozbudowana o system LuftHaus Lux, którego bazę stanowi profil De Lux odpowiadający zapotrzebowaniu na okna o zaokrąglonych kształtach.2.      2. Okno dachowe uchylno-obrotowe FPP-V preSelect2 firmy Fakro, otwiera się szerzej niż w klasycznych rozwiązaniach. Skrzydło ma prawie o 30% większy zakres możliwości uchylenia skrzydła, co umożliwia jeszcze pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu przestrzeni. To doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o komfort i doceniających piękny widok za oknem. Okno posiada dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła; uchylną oraz obrotową co zapewnia stabilność oraz zwiększone bezpieczeństwo użytkowania.3.    Drzwi przenoszono – przesuwne INNOVIEW HST-SKY – Innoview  firmy Fakro INNOVIEW HST-SKY to unikatowy produkt na rynku, w którym dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym, skrzydła stałe są szklone bez ramy. Takie rozwiązanie zwiększa pole widzenia, a granica między wnętrzem a otoczeniem wręcz zanika. Drzwi te posiadają wszystkie najnowsze rozwiązania zintegrowane w jednym produkcie, dając tym samym niespotykaną jakość i komfort obsługi. Mimo swoich gabarytów są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, a olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej promieni słonecznych.


4.    Drzwi aluminiowe CREO z obustronnym panelem nakładkowym firmy Wiśniowski to idealne rozwiązanie dla tych, dla których liczy się oryginalność oraz nieograniczone możliwości w doborze rozwiązań, dopasowanych do własnej wizji domu. Całą powierzchnię skrzydła drzwiowego, zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz, pokrywają najwyższej jakości blachy aluminiowe. Powierzchnia skrzydła jest zlicowana z powierzchnią ościeżnicy tworząc obustronnie spójną, elegancką powierzchnię. Dzięki specjalnemu wypełnieniu skrzydła i wysokiej jakości profilom aluminiowym, współczynnik przenikalności ciepła drzwi CREO wynosi od Ud = 0,8 W/m2K (dla drzwi referencyjnych o wymiarach 1400 x 2500 mm z panelem pełnym).

Coraz trudniej jest wyróżnić się nowym, innowacyjnym produktem na tle konkurencji i to nie tylko w Polsce, a jednak każdego roku znajdują się firmy i produkty które mamy przyjemność wyróżnić i nagrodzić. Wierzymy, że innowacyjność, oryginalność ale także wyjcie naprzeciw potrzebom rynku sprowokuj=kuje wiele nowych firm do stworzenia i opracowania nowych projektów. A teraz jeszcze raz gratulujemy laureatom i polecamy nagrodzone produkty i salony wymagającym konsumentom.


 
PDF Drukuj Email
WIŚNIOWSKI otwiera serca na pomaganie... serduszkom
Fakty

4 września odbyła się konferencja prasowa dotycząca akcji "Razem ratujmy małe serduszka", której inicjatorem i organizatorem jest firma WIŚNIOWSKI. Tym razem celem akcji jest niesienie pomocy małym pacjentom Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie poprzez wsparcie fundacji ScholaCordis. Patronat medialny nad akcja objęło radio RMF FM oraz Dobry Tygodnik Sadecki.

 
PDF Drukuj Email
to co potrzebne, to co niezbędne, to co konieczne
Produkty

Grzegorz Cendrowski: Dzień dobry. Gościmy dzisiaj w pięknym Wolsztynie w firmie Jekko. Co prawda ostatnio trochę zalanym (śmiech), ale firma Jekko prosperuje całkiem dobrze. Czym dokładnie się zajmujecie i co macie do zaoferowania naszej branży – branży stolarki okienno-drzwiowej? Rozmawiamy z Panem Radosławem Szczęsnym, kierownikiem ds. sprzedaży.

 
PDF Drukuj Email
Jubileusz 25-lecia Grupy Selena
Fakty

Grupa Selena istnieje na rynku od 25 lat, posiada 30 spółek w 17 krajach, w których pracuje prawie 1800 pracowników. Kluczem do jej sukcesu są dwie powiązane ze sobą wartości: wyróżniająca się jakość oferowanych produktów oraz ludzie.
Selena powstała w lipcu 1992 roku, niedługo po zmianach ustrojowych w Polsce. Jej podwaliny stanowił handel barterowy, w ramach którego za komputery można było otrzymać pianę montażową. W swoich szeregach na początku lat 90. miała 4 pracowników, którzy budowali sieć dystrybucji importowanych materiałów. Z roku na roku Selena aktywnie uczestniczyła w budowaniu krajowej gospodarki oraz branżowych rynków Europy Środkowej. Po 25 latach jest jednym z globalnych graczy na rynku produktów chemii budowlanej oraz jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Swoje innowacyjne rozwiązania dedykowane sektorowi branży budowlanej oferuje w ponad 70 krajach świata.

 
PDF Drukuj Email
Jubileusz firmy, która należy do najlepszych na świecie
Firmy

Grzegorz Cendrowski: Dzień dobry, gościmy dzisiaj w firmie Roto Frank Okucia Budowlane w Warszawie. Rozmawiamy z Panią Prezes Barbarą Ahlers (na zdjęciu poniżej). 25 lat minęło jak jeden dzień, a jak to się zaczęło w firmie Roto (Roto i Pani osobiście obchodzi taki niezwykły jubileusz)? Barbara Ahlers: To prawda, że jesteśmy już 25 lat na rynku polskim. Dlaczego i jak zaczęło się to 25 lat temu? Bardzo dobre pytanie. Pracowałam już wtedy w Polsce, w 1991 roku. Zaraz po otwarciu granic na zachód firma Roto-Frank zaczęła szukać możliwości zaistnienia również na rynku polskim. Roto zainteresowało się wtedy firmami niemieckimi, które już tutaj działały. Trafiło w ten sposób na firmę Limex-Bau , która handlowała wtedy różnymi rzeczami związanymi z budownictwem. To były produkty, usługi. Pracowałam wówczas w tej firmie.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL