Firmy
PDF Drukuj Email
Systemy okienne nowej generacji - wywiad z...
PREZENTACJE / WYWIADY - Firmy

Rozmawiamy z dyrektorem marketingu, Marcinem Szewczukiem (na zdjęcoiu obok) z firmy Aluplast. Rozmawia Grzegorz Cendrowski.

1.Ile to już lat minęło od kiedy firma Aluplast rozpoczęła drogę do obecnego sukcesu i jakie były początki?

Jeżeli chodzi o polski oddział, to wszystko rozpoczęło się 24 lata temu w 1995 roku. Na początku był to wyłącznie magazyn, ale już po dwóch latach wraz z przejęciem austriackiej firmy Intertec rozpoczęliśmy produkcję profili w Bydgoszczy. W latach 2001-2005 wybudowany został natomiast nowoczesny zakład produkcyjny wraz halami magazynowymi w Poznaniu i całość działalności została ulokowana właśnie w Poznaniu. Ostatnie lata to stałe inwestycje w bazę techniczną oraz rozbudowę zakładu i powierzchni magazynowych.  Rok 2019 to jednak przede wszystkim rozpoczęcie dużej inwestycji jaką jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w okolicach Poznania, co pozwoli na prawie 2,5 - krotne zwiększenie mocy produkcyjnych.  Na zakupionej w ubiegłym roku działce o powierzchni 15 ha powstanie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynem oraz budynkami biurowymi. Wartość końcowa inwestycji szacowana jest na ponad 140 mln PLN.

 
PDF Drukuj Email
Polska firma AIB ma już 25 lat
PREZENTACJE / WYWIADY - Firmy

AIB świętuje 25 lat!

AIB – wywodzące się ze Śląska przedsiębiorstwo, w tym roku będzie świętować jubileusz 25-lecia działalności. Firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań izolacyjnych stanowiących perfekcyjne wykończenie każdej inwestycji. Wyroby marki AIB cieszą się znakomitą renomą w Polsce i za granicą. Za sukcesem AIB stoi pasja, unikatowa wiedza i doświadczenie założycieli, nastawienie na stały rozwój, a także zrozumienie oczekiwań odbiorców. Firma jest w stanie realizować indywidualne zamówienia klientów i przygotowywać produkty dopasowane do ich potrzeb.

 
PDF Drukuj Email
Ekspert w szkle - firma Pilkington
PREZENTACJE / WYWIADY - Firmy

Grzegorz Cendrowski: Gościmy dzisiaj w biurze handlowym NSG Group w Polsce. Naszym rozmówcą jest Pan Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego w Pilkington Polska i Pilkington IGP (na zdjęciu obok).  Marka Pilkington to synonim najwyższej jakości szkła dla branży architektonicznej, budowlanej oraz motoryzacyjnej. Proszę o krótki rys historyczny oraz kilka słów na temat huty szkła Pilkington Polska w Sandomierzu, najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego tego typu w Polsce.
Mariusz Kołodziej: Pierwszym przedsięwzięciem Pilkington Polska była huta w Sandomierzu, w której  w 1995 roku rozpoczęliśmy produkcję szkła float. Obecnie spółka zatrudnia 450 osób.

 
PDF Drukuj Email
Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro - wywiad
PREZENTACJE / WYWIADY - Firmy

Wywiad z firmą Fakro - Dyrektor Janusz Komurkiewicz (na zdjęciu po lewej). Rozmawia: Grzegorz Cendrowski - StolarkaVIP.

Jak minął rok w firmie Fakro? Czy doskwiera Państwu np. brak wykwalifikowanych pracowników? Czy zwiększyliście Państwo swój udział w rynku w Polsce, Europie, świecie?

J.K. Rok 2017 był dla nas rokiem stabilnego rozwoju. Nasza firma w ciągu 26 lat z małego rodzinnego przedsiębiorstwa przekształciła się w światowego potentata. Jej sukces to zasługa wysoko wykwalifikowanego zespołu oraz innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność napędza nas do działania. Mijający 2017 rok był także pomyślny dla stolarki otworowej. Wynika to z faktu stabilnego rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Odnotowano znaczący wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku, wzrosła także liczba wydanych pozwoleń budowlanych oraz rozpoczętych budów. Dzięki temu w branży budowlanej, szczególnie w segmencie stolarki otworowej widać widoczne wzrosty sprzedaży.
W minionym roku zmieniła się optyka na rynku pracy. 2017 rok był rokiem pracownika. Sukcesywnie prowadzimy rekrutacje na różne stanowiska. Nasza kadra jest wysoce wykwalifikowana, a efekty jej pracy widać w innowacyjnych rozwiązaniach.

 
PDF Drukuj Email
VORNE - w drodze do sukcesu
PREZENTACJE / WYWIADY - Firmy

Branża stolarki ma swoją dużą dynamikę, jedni eksportują, drudzy importują, jedne firmy są bardziej inne mniej innowacyjne. Każda z firm poszukuje swojego miejsca i klienta, poszukują także nowych komponentów, systemów, możliwości. Właśnie nadarza się okazja to poznania nowej firmy na rynku okien i drzwi w Polsce, a że jest to duża i znacząca firma tym bardziej trzeba wziąć jej ofertę pod uwagę. Mieliśmy okazją porozmawiać z przedstawicielem tej firmy i wiemy, że ich propozycja produktowa trafia na podatny grunt. Warto więc zapoznać się i przeczytać nasz wywiad.

Grzegorz Cendrowski: Witamy bardzo serdecznie. Gościmy dzisiaj w firmie, która może wiele zmienić na naszym rynku stolarki, szczególnie w okuciach.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey