Ludzie
Drukuj Email
Laureatki Programu Kobiety Branży Stolarki 2018
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie


Kobiety Branży Stolarki 2018 – czwarta edycja

To już czwarta edycja autorskiego programu Stolarki VIP. Jego celem jest uhonorowanie wyjątkowych kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn. Panie wnoszą do niej ciepło, odwagę i kreatywność. Często zajmują stanowiska związane z HR-em, PR-em, są dyrektorkami i prezeskami. Stolarka otworowa coraz bardziej otwiera się na kobiety. I słusznie, bo nadają jej one niepowtarzalnego charakteru.

 
PDF Drukuj Email
Winkhaus - innowacyjne rozwiązania do okien i drzwi
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie

Jest wiele zagranicznych firm, które z sukcesem działają w naszej branży, ale ta firma, o której za chwilę i prezes firmy, z którym udało nam się porozmawiać odniosła i ciągle odnosi sukcesy i przyczynia się do podnoszenia poziomu jakości i innowacyjności naszej branży. Hasłem naszego nadchodzącego XX Konwentu Stolarki, który odbędzie się w dn. 22-23 lutego w Gniewie będzie "Światowe komponenty, europejska jakość, polska produkcja", które to motto doskonale wpisuje się w biorytm i aktywność firmy, którą reprezentuje prezes firmy, z którym mieliśmy wielką przyjemność przeprowadzić wywiad. Zapraszamy do jego przeczytania.

Grzegorz Cendrowski: Dzień dobry, jesteśmy dzisiaj w znakomitej firmie Winkhaus u pana prezesa Janusza Rodzkiego (na zdjęciu obok).
Janusz Rodzki: Dzień dobry.

G.C.: Firma Winkhaus obchodziła w 2017 roku 25-lecie działalności w Polsce. Czy były to lata sukcesu i wypracowania solidnego udziału w rynku okuć?
J.R.: Myślę, że minione 25 lat to nie tylko złoty czas dla Winkhaus'a w Polsce, lecz także dla całej Grupy Winkhaus. Dla właścicieli był to strzał w dziesiątkę: podejmując decyzję o wejściu na nasze rynki, trafili w idealny moment.

 
PDF Drukuj Email
Najlepsze z najlepszych - Kobiety Branży Stolarki 2018
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie

Poniżej przedstawiamy Państwu 4 panie uczestniczące w programie "Kobiety Branży Stolarki" 2018. Panie te zostały wybrane wśród kilkudziesięciu kandydatek, które wyraziły zgodę na udział w programie. Początek nowego roku to dobry czas na dokonanie podsumowań i wyróżnień, tym bardziej, że wbrew powszechnie panującej opinii rola kobiet w naszej branży jest ogromna i powinna być stosownie doceniana - nie jest to w żadnym wypadku kurtuazja, lecz są to fakty, gdyż Kobiety Branży Stolarki są bardzo wpływowe i bardzo potrzebne jej zrównoważonemu rozwojowi.

 
PDF Drukuj Email
Natura górą - okna Hohensee
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie

Grzegorz Cendrowski: Mamy przyjemność rozmawiać dzisiaj z Panem Leszkiem Hohensee, współwłaścicielem firmy Hohensee Gede. To firma z bardzo długimi tradycjami, ale i nowym partnerem strategicznym. Jak długo istnieje i w czym się specjalizuje się obecnie? Wiadomo, że produkujecie Państwo wysokiej jakości okna i drzwi z drewna, ale jakiego typu są to okna?
Leszek Hohensee (na zdjęciu): Firma powstała w 1905 roku, obecnie pracuje w niej już czwarte pokolenie rodziny Hohensee, ze względu na nowego partnera strategicznego pod firmą GEDE Sp. z o.o. Mój dziadek Jan Karaśkiewicz produkował szeroki asortyment wyrobów z drewna, dzisiaj specjalizujemy się w oknach i drzwiach zewnętrznych. Obecnie produkujemy naprawdę wiele produktów: począwszy od okien przeznaczonych na rynek deweloperski jak i okien przeznaczonych dla klientów indywidualnych.

purchase albuterol inhaler online

 
Drukuj Email
Maeda - mała, wielka firma w branży stolarki
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie

Gościmy dzisiaj w firmie wyjątkowej – Mini Żurawie/MAEDA, rozmawiamy z Panem Pawłem Michalczewskim – właścicielem firmy (na zdjęciu poniżej).
Grzegorz Cendrowski(G.C.): Dzień dobry Panie Pawle. Mini Żurawie i MAEDA, jak to się zaczęło i co było pierwsze?
Paweł Michalczewski(P.M.): Pierwsze były duże dźwigi. Był to rok 2007, gdy dolar kosztował 2,30-2,40 zł, więc sprzyjało to zakupom „za oceanem”. W firmie rodzinnej, w której akurat pracowałem, zaszła potrzeba wynajęcia takiego dźwigu na potrzeby budowy hotelu pracowniczego w Warszawie na Żeraniu.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL