PDF Drukuj Email
Najlepsze z najlepszych - Kobiety Branży Stolarki 2018
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie

Poniżej przedstawiamy Państwu 4 panie uczestniczące w programie "Kobiety Branży Stolarki" 2018. Panie te zostały wybrane wśród kilkudziesięciu kandydatek, które wyraziły zgodę na udział w programie. Początek nowego roku to dobry czas na dokonanie podsumowań i wyróżnień, tym bardziej, że wbrew powszechnie panującej opinii rola kobiet w naszej branży jest ogromna i powinna być stosownie doceniana - nie jest to w żadnym wypadku kurtuazja, lecz są to fakty, gdyż Kobiety Branży Stolarki są bardzo wpływowe i bardzo potrzebne jej zrównoważonemu rozwojowi.

Teresa Paszke - od 20 lat w branży stolarki otworowej, pracując w FIMTEC-POLSKA prawie od początku istnienia firmy – do zespołu dołączyła w 1998 r. na stanowisko asystentki i od tego czasu idzie jak burza – została koordynatorem aktywnie uczestnicząc w rozwoju firmy a po zmianie struktury firmy w roku 2013 powołano ją na Prezesa Zarządu, stała się również współwłaścicielem przedsiębiorstwa. Z poświęceniem i zaangażowaniem realizuje wszystkie postawione sobie cele. Jest bardzo konsekwentna w swoich działaniach.  Zawsze uśmiechnięta, dla wszystkich pracowników potrafi znaleźć czas, w sprawach zarówno służbowych, jak i prywatnych. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa na wydziale Stosunków Międzynarodowych (specjalizacja: Handel Międzynarodowy). Wierzy w to, że wiedza potrzebna jest do odblokowania działania , więc w praktyce pogłębia swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wszystkich zagadnień powiązanych z działalnością firmy. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z rodziną, preferując aktywny wypoczynek – od wiosny do jesieni podróże i wycieczki rowerowe, zimą obowiązkowo narty.  Odpoczywa czytając książki, szczególnie thrillery i kryminały.  Życie niejednokrotnie rzucało jej różne wyzwania i przeszkody, które konsekwentnie pokonuje, stąd jej motto życiowe brzmi:“Co nas nie zabije to nas wzmocni" (F. Nietzsche).

Beata Tomczak - absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych w Warsaw University of Life Sciences - SGGW. Specjalizuje się w szeroko pojętych analizach branżowych i gospodarczych oraz zarządzaniu projektami, szczególnie dotyczącymi wielkościowych oraz ilościowych projekcji przyszłego potencjału rynku. Wybitna mimo młodego wieku ekspertka w dziedzinie diagnozowania problemów, formułowania na ich podstawie zakresu i założeń badawczych. W ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku kieruje zespołem realizującym projekty z wykorzystaniem metod predykcji danych. Autorka najbardziej skutecznej na polskim rynku badawczym metodologii analiz i prognozowania krótko/średnio-terminowego. Autorka i współautorka licznych opracowań badawczych z branży stolarki, w tym: Scenariusze Rozwoju Stolarki Otworowej w Polsce do 2031 roku (pierwsze jedyne do tej pory opracowanie foresightowe w Polsce), Rynek Stolarki Drzwiowej w Polsce, Rynek Stolarki Okiennej w Polsce, Rynek Bram Garażowych czy Rynek Pian Montażowych w Polsce. Prywatnie pasjonatka pieszych wędrówek po górach. Zakochana w Tatrach, w których czuje się jak w domu. Nie wyobraża sobie zamienić aktywnego wypoczynku w polskich górach na żadną inną wycieczkę. Kolekcjonerka medali w biegach amatorskich, począwszy od biegów ulicznych po przełajowe. Uwielbia grać w squash'a, a ostatnio jej ulubioną aktywnością jest trening siłowy. Po całym dniu ucieka w świat powieści kryminalnych Coben'a. Jej motto to: "Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

Joanna Kruszyńska  – wiceprezes Mirox Sp. z o.o. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego Wydziału Zarządzania w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie finansów przedsiębiorstw. Po krótkim pobycie w USA wróciła do rodzinnej firmy, z którą związana jest od ponad 20 lat. Przeszła większość stanowisk w firmie, a obecnie koncentruje się na pozyskiwaniu środków unijnych oraz rozwoju  firmy na rynkach polskich i zagranicznych. Oprócz prowadzenia bieżących spraw związanych z współzarządzaniem firmą prowadzi dodatkowo liczne projekty. Przyczyniła się w bardzo dużym stopniu do wybudowania nowego zakładu produkcyjnego, wspomaga pion handlu w akcjach marketingowych oraz w bezpośrednich kontaktach handlowych, interesuje się nowymi technologiami i produktami i wprowadza je do oferty.  Od zawsze stara się być bardzo zaangażowana w sprawy HR. Bardzo często rozmawia z współpracownikami wiedząc, że to oni tworzą realną wartość i to od nich zależy czy firma jest w stanie sprostać wymaganiom na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku. Jej głównym celem jest ciągłe budowanie firmy, ciągle jej udoskonalanie, znajdowanie nowych pomysłów i odnajdywanie nowych potrzeb klientów. Dzięki temu firma nieustannie się rozwija, co roku otrzymując liczne prestiżowe nagrody. Ma nadzieję, że dzięki temu w przyszłości firma zachowa rodzinny charakter i będzie mogła przekazać dzieło rozpoczęte przez rodziców następnym pokoleniom. Prywatnie jej pasją jest podróżowanie i narciarstwo. Motto życiowe: „Jeśli się cofam to tylko po to by wziąć rozbieg”.

Renata Bruzi - jest współwłaścicielem firmy PPHU STROPEX sp. jawna. Od początku istnienia firmy czyli około   30 lat aktywnie uczestniczy w jej rozwoju. Wiedza, doświadczenie oraz umiejętności Pani Renaty stanowią jeden z filarów rozwoju firmy. Do jej obowiązków należy przede wszystkim zarządzanie finansami, a biorąc pod uwagę skalę i innowacyjność firmy, nie jest to rzeczą prostą. Zawsze miła i pogodna, potrafi wysłuchać i wesprzeć w trudnych sytuacjach. Ceni sobie osoby, z którymi współpracuje, dzięki temu Stropex to zgrany i dobrze funkcjonujący zespół. Podziwia współwłaściciela firmy – Krzysztofa Bruzi (a prywatnie męża) za jego oryginalne i innowacyjne pomysły oraz upór przy ich wdrażaniu. To m.in. dzięki panie Renacie i jej inicjatywie STROPEX angażuje się w pomoc osobom potrzebującym, wspomaga lokalne placówki oświatowe. Pomimo tego, że praca zajmuje bardzo ważne miejsce w jej życiu, to najważniejsza jest dla niej rodzina. W tym miejscu warto dodać, że szczególnie Pani Renata jest dumna ze swoich córek i syna, którzy są już bardzo zaangażowani w prowadzenie firmy i świetnie się uzupełniają. Do zainteresowań pani Renaty należy psychologia oraz …mosty, a szczególnie ich konstrukcje. Uwielbia podróże i taniec towarzyski. Motto:  „Wymagaj od siebie, chociaż inni od ciebie nie wymagają”.
 
Daryl Williams Jersey