Produkty
PDF Drukuj Email
Somfy ma coś na gorące dni i dla komforu
PREZENTACJE / WYWIADY - Produkty

 

"Urlop na piątkę z Somfy!Co zrobić, by jeszcze lepiej wypocząć na wczasach”

Lato, słońce, wymarzone wakacje. Czego chcieć więcej? Przede wszystkim spokoju i pewności, że w czasie naszej nieobecności nasz dom jest bezpieczny. A po powrocie chcemy czuć się w nim dobrze mimo upałów. Jak w pełni cieszyć się urlopem bez względu na to, gdzie go spędzamy? Somfy - producent rozwiązań do domów inteligentnych oraz automatyki i napędów do rolet, żaluzji, markiz czy bram - ma na to najlepsze rozwiązania.

Podczas idealnego urlopu odpoczywamy, regenerujemy się i zbieramy siły na kolejne tygodnie. Planowanie wypoczynku to jedno. Co jednak zrobić, żebyśmy podczas wakacyjnego wypadu mogli być spokojni o swój dom? Inteligentne technologie dają praktycznie nieograniczone możliwości monitorowania i sterowania urządzeniami, nawet gdy jesteśmy setki kilometrów od domu.

1.Dom w pełni zintegrowany

Inteligentny dom to nie tylko integracja urządzeń. To przede wszystkim możliwość sterowania nimi z jednej aplikacji w smartfonie, tablecie czy smartwatcha dzięki centrali smart home. Inteligentny system można porównać do sprawnie działającego organizmu: w domu wybrane urządzenia możemy podłączyć do centrali TaHoma Premium, która stanowi serce systemu. Żaluzje, rolety, światło, ogrzewanie, brama wjazdowa, brama garażowe, drzwi wejściowe, kamera, alarm ...TaHoma pozwoli mieć nad nimi stałą kontrolę – zawsze wiemy, w jakim położeniu znajdują się poszczególne elementy. A możliwości jest o wiele więcej, chociażby dzięki licznym scenariuszom, które można tworzyć zgodnie ze swoimi potrzebami. TaHoma Premium jest kompatybilna również z bezpłatną platformą scenariuszy warunkowych IFTTT (If This Than That), a głosowe sterowanie urządzeniami zapewnia nam Amazon Alexa.

2.Bezpieczeństwo od wejścia

Odpowiednio zabezpieczone wejścia do naszego domu to gwarancja, że cały nasz dobytek jest bezpieczny. Inteligentne sterowanie bramą wjazdową, garażową czy drzwiami to opcja idealna, gdy pod naszą nieobecność chcemy wpuścić do domu krewnych lub przyjaciół. Dostępem możemy sterować na dwa sposoby: zdalnie w każdej chwili ze smartfona lub poprzez dokonanie odpowiednich ustawień, które o konkretnej umówionej godzinie otworzą np. bramę wjazdową. Zatem z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze bez problemu przyjmiemy przesyłkę od kuriera, a także upewnimy się, że sąsiad zadbał o nasze rośliny w domu.

W razie wątpliwości, podłączona blokada umożliwia sprawdzenie, czy drzwi są zamknięte.

3.Inteligentny alarm

To nic przyjemnego zastać po powrocie z urlopu okradziony dom. Dlatego - jak pokazują statystyki* - ponad 1/3 Polaków myśli o tym, żeby zabezpieczyć swój dom dodatkowo na wakacje.Z pomocą przychodzi najnowsza gama produktów Somfy Protect – inteligentny system alarmowy, w skład którego wchodzą m.in. Somfy One – kamera, czujnik ruchu i syrena alarmowa w jednym, czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™ do zabezpieczenia okien i drzwi, a także klucz zbliżeniowy Key Fob, którym bezdotykowo robrajamy alarm.Jak rozwiązania dla domu inteligentnego pomogą nam uniknąć ryzyka wtargnięcia osób nieuprawnionych?

Alarm all-in-one przypomni nam o aktywacji, gdy tylko wyjdziemy z domu. Po uruchomieniu scenariusza „wyjście” rolety opuszczą się automatycznie, a brama zamknie się, jak tylko wyjedziemy z posesji. Pod naszą nieobecność dom będzie sprawiał wrażenie tętniocego życiem – o konkretnych porach osłony podniosą się,a oświetlenie włączy się, symulując obecność domowników. Wszystko można zaplanować dzięki scenariuszom. Kiedy odważny złodziej zdecyduje się wtargnąć do naszego domu, uruchomi się inteligentny system alarmowy, który potrafi odróżnić celową ingerencję od przypadkowego uderzenia w okno. Somfy One, kamera z wbudownym alarmem pozwoli nam obserwować nasz dom i pozostawione w nim zwierzęta (np. koty) ze smartfona.

4.Zacisze domowe w wersji smart

Brak urlopu nie musi być końcem świata.Z uroków lata można także korzystać w swoim domu, w którym stworzymy idealny klimat.

Z Somfy zautomatyzujemy nasze rolety i żaluzje, a dzięki połączeniu ich z centralą sterującą możemy zaprogramować je w tak, by opuszczały się przy dużym nasłonecznieniu. W ten sposób w naszych wnętrzach będzie panowała odpowiednia temperatura, sprzyjająca udanemu wypoczynkowi.

5.Przyjemne chwile na smart tarasie

Latem taras jest idealnym miejscem na relaks po długim dniu w pracy czy podczas wakacyjnego weekendu z rodziną i przyjaciółmi.

Inteligentna pergola umożliwia korzystanie z tarasu niezależnie od pogody – w słoneczne dni zapewni nam cień, a w chłodniejsze – ochronę przed podmuchami wiatru. Jeśli dodatkowo wypasażymy ją w czujniki pogodowe, będziemy mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością smart rozwiązań na lata. I tak, czujnik nasłonecznienia sprawi, że lamele w pergoli zamkną się, by meble ogrodowe nie odbarwiały się pod wpływem promieni słonecznych. Z kolei czujnik wiatru zareaguje, gdy nadejdzie burza i zwinie markizę, by nie uległa ona zniszczeniu przez silne podmuchy wiatru.

Każdy, kto posiada inteligentny dom wyposażony w technologie Somfy jest przygotowany na lato. Rozwiązania smart home zapewnią bowiem komfort niezależnie od warunków pogodowych, ale również odpowiednie zabezpieczenie domu i związane z tym poczucie spokoju pod naszą nieobecność. Wbrew pozorom jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, a korzyści są odczuwalne od momentu zainstalowania rozwiązań Somfy.Pozostaje tylko zaplanować swój wypoczynek. Reszta pozostaje pod opieką inteligentnego domu.

 

 

*Badania realizowane przez Wavemaker: EKSPLORACJA WIEDZY NA TEMAT DOMÓW INTELIGENTNYCH Somfy, czerwiec 2018.


 
PDF Drukuj Email
Innowacyjne rozwiazania branży stolarki budowlanej 2018
PREZENTACJE / WYWIADY - Produkty

W dniach 22-23 lutego odbył się XX Konwent Stolarki na Zamku w Gniewie organizowany przez StolarkaVIP, podczas którego poznaliśmy laureatów III edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018. W programie IRBS wyróżniamy te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom; informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów – mówi Pan Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS. Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki może być miarą innowacyjności naszej branży, ponieważ co roku wyróżniamy coraz więcej produktów, w tym roku Kapituła programu wyróżniła ich aż 20!

 
PDF Drukuj Email
Najlepsi z najlepszych w 2017
PREZENTACJE / WYWIADY - Produkty

Najlepsi z najlepszych na II Międzynarodowym Forum Stolarki

Nasze konferencje to przede wszystkim merytoryka, ciekawe i innowacyjne firmy, rzetelni eksperci i inspirujący, aktywni uczestnicy. To także okazja do wyróżnienia najlepszych firm w branży. Ze względu na swój prestiż II Międzynarodowe Forum sprzyjało takim praktykom – uhonorowaliśmy laureatów programów Rekomendowane Salony Okien i Drzwi (RSOiD) oraz Ekskluzywna Stolarka VIP.

RSOiD –   to salony na miarę XXI wieku

Stolarka otworowa rozwija się w niesamowitym tempie. Pojawia się coraz więcej innowacyjnych i ekskluzywnych produktów (o których później), specjalizuje się obsługa klienta. Progres w branży powinien iść w parze z modernizacją punktów sprzedaży. Nasz program stanowi dodatkowy bodziec i inspirację dla firm, które strategię swojej firmy traktują komplementarnie. Laureaci Rekomendowanych Salonów Okien i Drzwi to firmy, których salony są przestrzenne, logistycznie zaplanowane, posiadają doskonałą obsługę klienta i szeroki asortyment a także charakteryzują się dużym potencjałem. Podczas Forum w Zegrzu wyróżniliśmy 8 punktów sprzedaży, cześć z nich poddała się ponownej certyfikacji. Tytuł Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi nadaliśmy następującym firmom:

ART SEVEN Artur Kozimor z Gliwic

FHU Eltor Wojciech Wyrwich z Opola

NOVA BP z Legionowa

OKNOPOL z Niepołomic

OKNOTERM Tomasz Matulka

PERFECT HOUSE Amelia Meller

PETECKI P.P.H.U. IGNACY PETECKI

WW OKNA z Wrocławia


Produkty premium, czyli Ekskluzywna Stolarka VIP 2017

Rozwój w branży przełożył się bezpośrednio na wzrost świadomości klientów. Wiedza zaś idzie w parze z oczekiwaniami. Okna, drzwi i inne wyroby mają nie tylko po prostu być i sprawować najprostsze funkcje, lecz także dobrze wyglądać i służyć swoją szeroko pojętą funkcjonalnością. Takie są produkty wyróżniane w programie Ekskluzywna Stolarka VIP. To wyroby najwyższej jakości, dopracowane w każdym calu. Wyróżnienie uzyskały cztery produkty:

    1. Okno LuftHaus  firmy Solo - to innowacyjny system okien PCV. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, okna są dziesięć razy szczelniejsze, bezpieczne za sprawą krytych okuć RC1 i kontraktonów oraz energooszczędne. Montaż tych okien pozwala więc do minimum ograniczyć straty ciepła w budynku, zapewnia optymalne wyciszenie wnętrz oraz gwarantuje wygodę codziennego użytkowania i bezpieczeństwo. Linia produktów została rozbudowana o system LuftHaus Lux, którego bazę stanowi profil De Lux odpowiadający zapotrzebowaniu na okna o zaokrąglonych kształtach.2.      2. Okno dachowe uchylno-obrotowe FPP-V preSelect2 firmy Fakro, otwiera się szerzej niż w klasycznych rozwiązaniach. Skrzydło ma prawie o 30% większy zakres możliwości uchylenia skrzydła, co umożliwia jeszcze pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu przestrzeni. To doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o komfort i doceniających piękny widok za oknem. Okno posiada dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła; uchylną oraz obrotową co zapewnia stabilność oraz zwiększone bezpieczeństwo użytkowania.

http://ukhealthcenteronline.com/modafinil-online http://ukhealthcenteronline.com/lorazepam-1mg3.    Drzwi przenoszono – przesuwne INNOVIEW HST-SKY – Innoview  firmy Fakro INNOVIEW HST-SKY to unikatowy produkt na rynku, w którym dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym, skrzydła stałe są szklone bez ramy. Takie rozwiązanie zwiększa pole widzenia, a granica między wnętrzem a otoczeniem wręcz zanika. Drzwi te posiadają wszystkie najnowsze rozwiązania zintegrowane w jednym produkcie, dając tym samym niespotykaną jakość i komfort obsługi. Mimo swoich gabarytów są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, a olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej promieni słonecznych.


4.    Drzwi aluminiowe CREO z obustronnym panelem nakładkowym firmy Wiśniowski to idealne rozwiązanie dla tych, dla których liczy się oryginalność oraz nieograniczone możliwości w doborze rozwiązań, dopasowanych do własnej wizji domu. Całą powierzchnię skrzydła drzwiowego, zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz, pokrywają najwyższej jakości blachy aluminiowe. Powierzchnia skrzydła jest zlicowana z powierzchnią ościeżnicy tworząc obustronnie spójną, elegancką powierzchnię. Dzięki specjalnemu wypełnieniu skrzydła i wysokiej jakości profilom aluminiowym, współczynnik przenikalności ciepła drzwi CREO wynosi od Ud = 0,8 W/m2K (dla drzwi referencyjnych o wymiarach 1400 x 2500 mm z panelem pełnym).

Coraz trudniej jest wyróżnić się nowym, innowacyjnym produktem na tle konkurencji i to nie tylko w Polsce, a jednak każdego roku znajdują się firmy i produkty które mamy przyjemność wyróżnić i nagrodzić. Wierzymy, że innowacyjność, oryginalność ale także wyjcie naprzeciw potrzebom rynku sprowokuj=kuje wiele nowych firm do stworzenia i opracowania nowych projektów. A teraz jeszcze raz gratulujemy laureatom i polecamy nagrodzone produkty i salony wymagającym konsumentom.

https://deutsche-apotheke.net/tamoxifen https://deutsche-apotheke.net/dapoxetin


 
PDF Drukuj Email
to co potrzebne, to co niezbędne, to co konieczne
PREZENTACJE / WYWIADY - Produkty

Grzegorz Cendrowski: Dzień dobry. Gościmy dzisiaj w pięknym Wolsztynie w firmie Jekko. Co prawda ostatnio trochę zalanym (śmiech), ale firma Jekko prosperuje całkiem dobrze. Czym dokładnie się zajmujecie i co macie do zaoferowania naszej branży – branży stolarki okienno-drzwiowej? Rozmawiamy z Panem Radosławem Szczęsnym, kierownikiem ds. sprzedaży.

 
PDF Drukuj Email
Okna - nowa sieć, która może dużo zmienić
PREZENTACJE / WYWIADY - Produkty

OKNAALUMINIOWE.PL - nowa sieć sprzedaży w Polsce - wywiad

Grzegorz Cendrowski: Witam serdecznie. Rozmawiamy dzisiaj ze znaną i cenioną firmą Yawal, a konkretnie z panem… Witam, nazywam się Wojciech Wolnicki, jestem dyrektorem handlowym w firmie Yawal.

G.C.: Firma Yawal to tradycja i nowoczesność. Kiedy powstała firma i jaka jest jej obecna pozycja na polskim rynku?

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey